українська російська англійська
Міністр закордонних справ України Леонід Кожара зустрівся у Вашингтоні з Державним секретарем США Джоном Керрі
11.05.2013 | 11:24
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

10 травня 2013 р. Міністр закордонних справ України, Діючий голова ОБСЄ Леонід Кожара зустрівся у м. Вашингтон з Державним секретарем США Джоном Керрі. Під час зустрічі було обговорено широке коло питань двосторонніх відносин у політичній, безпековій, економічній, гуманітарній та інших сферах.

Міністр закордонних справ запевнив у налаштованості України на всебічний розвиток стратегічного партнерства зі Сполученими Штатами та запросив Державного секретаря здійснити цього року візит до Києва з метою проведення чергового засідання Комісії стратегічного партнерства на рівні глав зовнішньополітичних відомств.

Л.Кожара поінформував про втілення масштабних реформ у нашій державі, метою яких є запровадження європейських стандартів в усіх сферах життя. Міністр підкреслив стратегічну важливість підписання у листопаді 2013 року  Угоди про асоціацію і створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом.

Джеррі запевнив у підтримці Сполученими Штатами євроінтеграційного курсу України, підкресливши важливість виконання рекомендацій Європейського Союзу для забезпечення підписання Угоди про асоціацію. Державний секретар зазначив, що запорукою подальшого зближення України з ЄС є продовження роботи над зміцненням засад демократії і верховенства права.

Державний секретар наголосив на високій оцінці з боку США внеску України у справу ядерного роззброєння, міжнародного нерозповсюдження зброї масового знищення, миротворчу діяльність, зокрема, участь нашої держави у Міжнародних силах сприяння безпеці в Афганістані.

Джеррі запевнив, що Сполучені Штати розглядають Україну як важливого партнера в регіоні ОБСЄ та готові надавати політичну й практичну допомогу реалізації пріоритетів Українського головування у 2013 році. У цьому контексті сторони окремо зупинились на питаннях врегулювання «заморожених конфліктів» та проблематиці людського виміру.

У ході бесіди глави зовнішньополітичних відомств України та США також наголосили на важливості для обох країн подальшого поглиблення двостороннього економічного співробітництва, особливо в енергетичній та сільськогосподарській сферах.

 

версія для друку