українська російська англійська
У ряді областей вже переводять котельні на альтернативні види палива, - Мінрегіон
13.05.2013 | 19:10
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

У 2013 році планується скоротити споживання природного газу в галузі житлово-комунального господарства на 1 млрд. куб. м. Про це повідомив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник на прес-конференції щодо реалізації Державної програми активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки.

За словами Міністра, в рамках реалізації Програми в Україні ведеться робота щодо переведення котелень на альтернативні види палива.

«У кожному регіоні є той чи інший вид альтернативного палива. Це можуть бути або солом’яні брикети, тирса, щепа чи дрова, або ж торф чи вугілля. Кожна область до кінця червня підготує проекти переведення котелень на альтернативні види палива. Це правильний крок у напрямку енергозбереження», - сказав Міністр.

Переводити котельні на альтернативні види палива почали вже в Одеській, Вінницькій, Рівненській, Житомирській, Івано-Франківській та інших областях. Вже реалізовано понад 150 таких проектів.

Також, за словами Геннадія Темника, у комунальній теплоенергетиці планується встановлювати індивідуальні теплові пункти, блочно-модульні котельні та реконструювати сотні кілометрів теплових мереж.

«Президентом України поставлено конкретне завдання щодо скорочення споживання до 50% газу підприємствами теплопостачання. Сьогодні ми тратимо на обігрів 1 кв. м житла 3-4 куб. м газу в місяць. Для порівняння, в Європі цей показник складає 1,5 куб.м. Тому нам є над чим працювати», - зазначив очільник Мінрегіону.

 

версія для друку