українська російська англійська
К.Грищенко: Схід та Захід Європи є абсолютно рівними в обговоренні магістральних шляхів розвитку спільного європейського дому
14.05.2013 | 11:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

14 травня 2013 року в рамках візиту до Литви Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко провів зустріч з Міністром закордонних справ Литовської Республіки Лінасом Лінкявічюсом. У ході бесіди були обговорені питання двостороннього співробітництва та перспективи підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті Східного партнерства в Вільнюсі в листопаді ц.р.

Костянтин Грищенко та Лінас Лінкявічюс взяли участь у відкритті міжнародної конференції "Магдебурзьке право: історичні та сучасні зв'язки між містами". У своєму виступі Віце-прем'єр серед іншого заявив: "Магдебурзьке право як середовище для формування демократичних традицій в містах прийшло на українські землі в складі Великого Князівства Литовського вже в XIV столітті. Уже тоді рівною мірою та однаковими темпами європейські цінності формувалися і на Сході, і на Заході континенту, що робить обидві частини Європи цілком рівними в обговоренні магістральних шляхів розвитку нашого спільного дому". Також Грищенко нагадав, що в роки, коли в містах Великого Князівства Литовського від Вільнюса до Умані процвітала багатонаціональна, поліконфесійна культура взаєморозуміння, взаємної поваги та толерантності, на площах Брюсселю на кострах інквізиції спалювали єретиків, а з Страсбургу силою виганяли іновірців, вбачаючи в них винуватців чуми.

"Саме тому ми вважаємо, що європейські цінності неможливо написати у вигляді директив на берегах Іля або Сєни, де розташовані поважні європейські інституції, і просто спустити їх згори до виконання по всьому Старому Світу. Тільки у взаємодії всіх народів континенту, у відкритому обговоренні придатних для всіх правил поведінки і в розбудові дому без внутрішніх нездоланних кордонів криється ключ до успішного майбутнього Європи", - підкреслив Віце-прем'єр.

 

версія для друку