українська російська англійська
Україна має можливість отримати статус "постійного наглядача" на засіданнях робочої групи з питань бізнесу ОЕСР
14.05.2013 | 12:14
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

На 43-му засіданні Робочої групи з питань розвитку малого та середнього бізнесу і підприємництва Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) учасники приділили увагу проблемі пошуку та впровадження нових механізмів фінансово-кредитної підтримки малого і середнього підприємництва, розширенню інвестиційних можливостей для малих і середніх підприємців з метою підвищення їх конкурентоспроможності.

Україна на засіданні була представлена Держпідприємництвом.

Під час заходу розглядалися питання необхідності розширення фінансово-кредитної підтримки МСП (малого і середнього підприємництва), що є наслідком тривалих кризових явищ в економіках окремих країн Євросоюзу. Особливо це стосується країн Південної та Східної Європи, де високий рівень безробіття обумовлює першочерговість розвитку та підтримки саме малого і середнього підприємництва, яке створює нові робочі місця і, відповідно, сприяє зростанню зайнятості населення.

Делегати обговорили перспективи започаткування проекту Робочої групи «Розширення кола фінансових інструментів для МСП» в рамках програми «Партнерство з бізнесом» (PWB). Було, зокрема, зазначено, що в умовах кризової та посткризової економіки пряме банківське кредитування як інструмент фінансування МСП має суттєві обмеження, особливо на ранніх стадіях життєвого циклу підприємства, а також для інноваційно-орієнтованих підприємств. Додатковим тягарем для МСП стають мінливі умови банківського кредитування, в т.ч. «плаваючі» відсоткові ставки.

На засіданні було вирішено розподілити альтернативні механізми фінансування МСП та підприємництва на чотири групи відповідно до ступеня ризику і доходності. Так, найнижчий рівень ризику та доходності показують способи фінансування на основі активів (перш за все факторинг) та альтернативне кредитування (корпоративні бонди, сек’юритизовані кредити), в той час як дольові інструменти (венчурний капітал, «бізнес-янголи») мають найвищий рівень ризику та доходності.

В рамках засідання Робочої групи представник від України – заступник голови Держпідприємництва Олег Шейко, - зустрівся із заступником Директора Центру з питань підприємництва, МСП та регіонального розвитку при ОЕСР пані Міріам Корін.

Не зважаючи на перерву у співпраці, Робоча група ОЕСР бачить Україну одним із своїх дійових членів. У зв’язку з цим, під час зустрічі Олег Шейко підняв питання набуття Україною повноправного членства в Робочій групі з питань розвитку малого і середнього бізнесу та підприємництва, нормативно-правові та фінансові умови такого членства. Ініціатива щодо подальшого розширення співпраці із Україною, в тому числі і набуття Україною повноправного членства в Робочій групі, була неофіційно підтримана постійними членами Організації, а рішення має бути прийняте найближчим часом.

Крім того, розглянуті питання поточної активної співпраці України по програмах, проектах та дослідженнях Робочої групи, в тому числі можливість надання технічної допомоги  українським малим і середнім підприємствам в рамках їх участі у заходах, що плануються Робочою групою.

Під час зустрічі також активно обговорювали діяльність у європейських країнах «омбудсменів для бізнесу». Відмітили, що Держпідприємництво фактично виконує ці функції в Україні. Тому під час наступного засідання Робочої групи ОЕСР Держпідприємництво презентує свою роботу в якості бізнес-обмудсмена підприємців України.

 

версія для друку