українська російська англійська
Дніпропетровська ОДА: Завершений другий етап реконструкції Аульського водоводу
14.05.2013 | 14:06
Дніпропетровська ОДА

Завершений другий етап реконструкції технічних потужностей Аульського водоводу – реконструйовано ще 6 безнапірних фільтрів. Таким чином на підприємстві модернізовані 18 з 24 фільтрів. Це дозволило підвищити якість очистки води, отримати економію електроенергії та вдвічі зменшити скиди промивних вод в акваторію ріки Дніпро. Про це повідомив голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колесников.

Аульський водовід постачає питну воду для близько 1,5 млн споживачів міст Дніпропетровська, Дніпродзержинська, Верхньодніпровська та Криничанського, Дніпропетровського та Верхньодніпровського районів. Це водопостачальне підприємство було побудоване більше 50 років тому – на початку 1960 років. За період його існування така масштабна реконструкція фільтрів та системи відбору води проводиться вперше. Реалізація проекту реконструкції розпочата у 2011 році. У рамках першого етапу реконструкції 2011 року відремонтовано 12 фільтрів, у рамках другого етапу у 2012 - 2013 роках – ще 6 фільтрів. В цілому, у рамках проекту до 2014 року планується заміна 24-х фільтрів. Як зазначив керівник регіону у рамках третього та четвертого етапів передбачено реконструювати останні 6 фільтрів та 15 відстійників для води.

«Обласною владою проводиться масштабна реконструкція найбільших водопостачальних підприємств регіону – Аульського водогону та Карачунівського водопровідного комплексу. Завдяки сучасним технологіям, які сьогодні впроваджуються на цих підприємствах, якість питної води відповідає санітарним нормам та відбувається значна економія ресурсів під час її очистки», - сказав Дмитро Колєсніков.

У 2011 році проведено перший етап реконструкції фільтрів та системи відбору освітленої води цеху очисних споруд. Це вже дозволило підвищити якість очистки води, отримати економію електроенергії та вдвічі зменшити скиди промивних вод в акваторію ріки Дніпро. У рамках другої черги замінена застаріла дренажно-розподільча система з полімербетонних плит на сучасну трубчату дренажно-розподільчу систему з склопластикових труб. Це більш передова технологія, адже такі труби менше забруднюються, що дозволяє зменшити частоту промивки фільтрів і в свою чергу економити воду (до 4,2 млн м3 води/рік), яка використовується для промивки. Також за рахунок високоякісної фільтрації для підготовки води використовується менше хімічних реагентів.

Довідково

У 2012 році за рахунок державного фінансування проведено ремонтні роботи на об’єктах водопровідного господарства у Павлограді, Синельниковому, а також у Криворізькому, Васильківському, Томаківському, Апостолівському районах.

Проведено реконструкцію 45 км водопровідних мереж та реконструкцію 3 водонасосних станцій. Це дало можливість забезпечити близько 46 тис. людей якісним безперебійним водопостачанням.

версія для друку