українська російська англійська
Україна та Австрія поділилися досвідом у сфері розвитку малого та середнього підприємництва
14.05.2013 | 14:16
Прес-служба Державної служби з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва

У Відні (Австрія) відбулося XIV засідання Робочої групи  з питань співробітництва у сфері малого та середнього підприємництва українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв`язків.

Держпідприємництво представляли керівники структурних підрозділів у сферах ліцензування та дозвільної системи, розвитку підприємництва та регуляторної політики.

Робота цієї Робочої Групи відновилася з березня 2011 року завдяки спільним зусиллям Української та Австрійської сторін.

Федеральне міністерство економіки, сім`ї та молоді Республіки Австрія провело презентацію окремих напрямів своєї діяльності. Серед них:

- підтримка інноваційно-орієнтованих малих і середніх підприємств та їх стимулювання до розвитку сучасних технологій,

- питання виходу МСП на міжнародні ринки;

- функціонування структур, що здійснюють фінансування МСП через банківські установи;

- питання промислового права, стандартизації, нормативної регламентації видів діяльності суб`єктів підприємництва, системи реєстрації, видів дозволів та ліцензій тощо;

- забезпечення належної інформаційної політики у сфері МСП тощо.

Також Українська та Австрійська сторони обговорили структуру МСП у економіках країн, інструменти та механізми державних органів управління для підтримки малого та середнього бізнесу.

Одна із найцікавіших дискусій відбулася щодо оцінки рейтингу «Doing Business» та окремих його складових для України та Австрії. Сторони звернули увагу на динаміку змін і місця, які держави займають у  щорічному рейтингу, розглянули статистичні складові показників і особливості підходів до процесу оцінювання.         

У ході засідання українська сторона наголосила на зацікавленості вивчення досвіду Австрії у формуванні інноваційної інфраструктури для ведення бізнесу і пов`язаного з цим комплексом питань (бізнес-інкубатори, технопарки, технополіси, території пріоритетного розвитку, центри трансферу технологій тощо). Для України також є цікавим практичне впровадження у себе ефективних  підходів з фінансово-кредитної підтримки та розвитку малого і середнього підприємництва, які застосовуються в Австрії, а також дуальної системи професійного навчання.  

Активно обговорювалася система професійної підготовки в Австрії, навчання та підвищення кваліфікації кадрів, її тісних зв`язків із виробництвом. Так, Інститут сприяння розвитку економіки (WIFI) Палати економіки Республіки Австрія провів презентацію дуальної системи освіти та програм навчання, яка дозволяє готувати не лише кваліфікованих фахівців, а й майбутніх підприємців. В Австрії діє чимало професійних програм навчання, у тому числі у відповідності з індивідуальними запитами конкретних підприємств.

Сторони домовилися про сприяння у реалізації таких освітніх програм і для українських підприємців. Це дозволить вітчизняним бізнесменам отримати необхідні фахові знання та навички, а також сприятиме налагодженню контактів з потенційними партнерами австрійської бізнес-спільноти. Крім того, Держпідприємництво сприятиме у відкритті офісу WIFI в Україні.

Австрійська сторона розповіла  про позитивний досвід роботи бізнес-омбудсменів як в Австрії, так і в інших країнах Європи (у тому числі із використанням матеріалів, які напередодні презентували у Парижі на Робочій групі ОЕСР). Співголова Групи –  заступник Голови Держпідприємництва України Олег Шейко, – розповів про діяльність Служби як омбудсмена бізнесу в Україні. Домовилися, що під час наступного засідання Робочої Групи Держпідприємництво представить свою роботу у цій сфері. Також Держпідприємництво готуватиме та направлятиме австрійській стороні узагальнену інформацію щорічного моніторингу про стан і перспективи розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.

Наступне, XV засідання Робочої групи з питань співробітництва у сфері малого та середнього підприємництва українсько-австрійської Змішаної комісії з питань торговельно-економічних зв`язків планується провести у вересні цього року.

 

версія для друку