українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд підтримає розробників соціальних інтернет-проектів
14.05.2013 | 14:25
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров обіцяє, що Уряд підтримає розробників соціально значущих інтернет-проектів, а також сподівається на залучення до цієї роботи дедалі більшої кількості спеціалістів.

Про це він заявив у вівторок під час зустрічі із переможцями Всеукраїнського хакатону соціально-значущих інтернет-проектів.

"Мене зацікавили ваші проекти, пов'язані із використанням відкритих урядових даних. Ці проекти, які ви зробили, по-перше, говорять про ваш гарний рівень, по-друге, про те, що в Україні рух хакатон розвивається. Тому я запросив вас, щоб обговорити, як зробити так, щоб до цієї роботи залучити не одиниці, а сотні, тисячі людей. Як використовувати всі сучасні можливості, зокрема інтернет-ресурси, для того, щоб люди були інформовані", - сказав Микола Азаров.

Водночас Прем'єр нагадав, що в Україні прийнято закон про доступ до публічної інформації, відповідно до якого громадяни можуть отримати доступ до відкритих джерел інформації протягом 5-ти днів.

"Доступ до публічної інформації - це також надзвичайно важливо у політичній площині, оскільки це є ознакою відкритого демократичного суспільства. Коли враховується думка суспільства під час прийняття рішення, і всі рішення готуються і коригуються, враховуючи думку суспільства", - сказав Микола Азаров.

На зустрічі з Прем'єром були присутні автори інтернет-проектів "Карта криміногенності України", автор проекту сервісу для планування маршруту громадського транспорту та автор проекту відкритого рейтингу загальноосвітніх шкіл України за рейтингами ЗНО. За результатами зустрічі Прем'єр доручив голові Держінформнауки Володимиру Семиноженку продовжити співпрацю з переможцями конкурсу соціально важливих інтернет-проектів.

Довідково

14-15 квітня 2013 року у Києві пройшов Всеукраїнський конкурс соціально-значущих інтернет-проектів хакатон. Темою конкурсу, який уже вдруге проходить, стали соціально корисні інтернет-додатки. Хакатон - це формат ІТ-події, який передбачає програмування, проектування, дизайн та бізнес-планування на швидкість, відповідно до якого учасники повинні за 48 годин перетворити свої задуми та ідеї у перспективні проекти з використанням інтернету і мобільних технологій.

Перше місце в конкурсі здобув Роман Мельник за проект "Карта криміногенності", яка працює на основі відкритих даних МВС і наочно демонструє загальний рівень злочинності, а також дозволяє сортувати інформацію за певними параметрами: типи скоєних злочинів, час доби, в які вони були здійснені, та відображає динаміку порівняно з попередніми періодами. Друге місце отримав Олександр Рибак - автор проекту для планування маршруту громадського транспорту, який дозволяє спланувати маршрут в умовах мегаполісу з точністю до хвилин. І третє місце зайняв Артем Сердюк за проект Відкритий рейтинг загальноосвітніх шкіл України за результатами ЗНО, який дозволяє громадянам визначитися із вибором загальноосвітніх шкіл для навчання дітей.

версія для друку