українська російська англійська
У Чорноморському районі Криму відкрито пам'ятник Невідомому матросові
15.05.2013 | 10:10
Рада міністрів АР Крим

На березі Каркінітської затоки в Чорноморському районі між селами Міжводне (до 1948 р. Ярилчаг) і Сєверне (колишнє Чеголтай) відбувся урочистий мітинг, присвячений відкриттю пам'ятника Невідомому матросові.

На відкритті пам'ятника були присутні перший заступник голови Республіканського комітету Автономної Республіки Крим з охорони культурної спадщини Наталія Гриненко, голова Чорноморської районної державної адміністрації Світлана Лужецька, військовий комісар Чорноморсько-Роздольненського об'єднаного районного військового комісаріату Юрій Молчанов, голова Міжводненської сільської ради Сергій Володько, ветерани Великої Вітчизняної війни, праці і військової служби, воїни-інтернаціоналісти, військовослужбовці морських і прикордонних підрозділів, представники ветеранських організацій, школярі Чорноморського району, співробітники заповідника «Калос Лімен», а також сім'я Кошман - ініціатор відкриття пам'ятника.

«Час багато змінює в нашому житті, але він не в змозі стерти з пам'яті народу священну дату – День Перемоги у Великій Вітчизняній війні. За велику Перемогу заплачено життям наших співвітчизників, у цій даті – історія нашої країни, біль втрати, що живе в кожній сім'ї. За мудрим древнім правилом - війну не завершено, поки не похований останній загиблий на ній солдат. Наше завдання – увічнити пам'ять радянських воїнів. Нам треба зробити все для того, щоб пам'ять про минуле не згасала, щоб гордо височіли обеліски на славу захисників, що зуміли відстояти нашу країну», - зазначила на мітингу Світлана Лужецька.

Вона подякувала сім'ї Кошман, яка упродовж багатьох років доглядала за похованням невідомого матроса, майору у відставці Миколі Левкову за проведену пошукову роботу його останків, а також Міжводненській сільській рада на чолі з Сергієм Володьком за організацію робіт зі встановлення пам'ятної плити.

Перша плита з написом «Невідомий матрос Яків. Загинув у жовтні 1941 р.». була встановлена сім'єю Кошман у серпні 1994 року на місці поховання.

«У лютому цього року під керівництвом голови Міжводненської ради ветеранів Проценка Вадима Омеляновича розпочалися роботи з благоустрою нового пам'ятника. Завдяки пошуковій роботі Левкова Миколи Івановича (заступник голови селищної організації ветеранів) було встановлено відомості щодо визначення особи похованого. На сьогодні відомо, що звання «матрос» неточне. За набором галунів військового моряка можна ідентифікувати як військовослужбовця, що відноситься до старшого командного або командно-політичного складу», - пояснив Олексій Кошман.

Меморіальну дошку з написом «Вічна пам'ять тим, хто ціною свого життя відстояв свободу і незалежність нашої Батьківщини», закріплено на уламку скелі, облаштовано прилеглу територію, висаджено дерева волоських горіхів. Встановлено якір та декоративну вазу.

 

версія для друку