українська російська англійська
Вступне слово Прем'єр-міністра України Миколи Азарова на засіданні Уряду 15 травня 2013 року
15.05.2013 | 11:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Шановні члени Кабінету Міністрів!

Шановні запрошені!

Закінчилися травневі свята. Це були, мабуть, найдовші весняні канікули за останні роки. Люди змогли відновити сили після довгої виснажливої зими. Зайнялися особистими справами, зробили те, що давно відкладалось або на що не вистачало часу у будні. Свята пройшли спокійно, у гарній атмосфері, якихось надзвичайних подій, на щастя, не сталось. Це дуже добре.

Також завершився непростий період пропуску весняної великої води, яка була найвищою за останні роки.

Завдячуючи вчасній та правильній організації протипаводкових заходів, належній взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, вдалося мінімізувати вплив весняної повені.

Тому хочу подякувати за гарну організацію роботи Міжвідомчому оперативному штабу на чолі з Віце-прем’єр-міністром Олександром Вілкулом, особовому складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, енергетиків і взагалі всім службам, які брали участь у пропуску водопілля.

Одразу наголошу, що сьогодні наше завданнязабезпечити протипожежну безпеку, збереження лісів і полів від пожеж.

За прогнозами українського Гідрометцентру літо очікується надзвичайно спекотне. У кінці квітняпершій половині травня в окремих регіонах уже було зафіксовано вищий - п’ятий - рівень пожежної небезпеки.

Доручаю Голові Державної служби з надзвичайних ситуацій Михайлу Болотських, спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади, запровадити комплекс заходів із запобігання пожежам у природних екосистемах, використовуючи досвід дій під час аномальної посухи влітку 2010 року, а також сучасні можливості дистанційного, в тому числі космічного моніторингу ситуації.

Головне – попередити ризики. Тому потрібно організувати патрулювання потенційно небезпечних зон, вчасно обмежувати доступ до них – звертаю на це увагу Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка. І сконцентрувати на напрямках, де є загрози, мобільні сили і матеріальні ресурси.

Також розраховую на те, що в цю діяльність включиться громадськість, що, як свідчить досвід, дає дуже позитивний ефект.

Водночас, як ми і планували, протягом свят продовжувалися роботи з благоустрою в країні. На виконання розпорядження Кабінету Міністрів у квітні-травні Мінрегіон організував проведення щорічної всеукраїнської акції «За чисте довкілля». Сьогодні я можу назвати остаточні підсумки цієї масштабної роботи, яка тривала майже місяць. 

Заходи пройшли майже у 30 тис. населених пунктів - тобто 100% охопили всю країну. У них взяли участь 180 тис. підприємств різних форм власності та громадських організацій і понад 7 мільйонів осіб, з яких понад 1,5 мільйонастуденти та учні.

Було ліквідовано понад 32 тис.і несанкціонованих сміттєзвалищ, з яких вивезено біля мільйона кубічних метрів побутових відходів. Висаджено понад 4 мільйони дерев, понад 1 мільйон кущів.

Все це – великий внесок у чистоту і порядок в Україні. Треба сказати, що вперше відбулось таке «генеральне прибирання» країни. Такий рівень треба підтримувати. Порядок треба не один раз навести, а підтримувати постійно.

Я переконаний, що те, що вдалося зробити спільними зусиллями влади і громадськості, – цінний досвід, який став нашим значним надбанням і віднині буде використовуватись завжди.

Шановні колеги!

Буквально за два тижні розпочнеться сезон літнього оздоровлення дітей. Ви знаєте, якої ваги надає Президент України питанням соціального захисту і забезпечення прав дітей. Право на відпочиноктаке ж важливе, як і право на навчання. Власне, соціальні ініціативи Глави держави спрямовані в першу чергу на забезпечення для дітей здорового способу життя, можливостей для всебічного розвитку.

У літніх таборах, дитячих санаторіях і будинках відпочинку саме такі умови повинні бути створені на належному рівні.

Президент доручив Уряду провести оздоровчу кампанію 2013 року в обсягах не менше, ніж попереднього року. А за фактом у 21 регіоні України - буде оздоровлено більше дітей, ніж торік.

Поточного року Уряд передбачає забезпечити оздоровлення та відпочинок 2 млн. 810 тис. дітей шкільного віку. Це майже 70% загальної чисельності школярів в Україні.

Акцент ми робимо на оздоровленні та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. Нинішнього літа в санаторіях і таборах відпочинуть практично 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, 73% малюків з багатодітних та малозабезпечених сімей, половина дітей-інвалідівті, кому призначене санаторне лікування тощо.

Нинішнім літом будуть працювати біля 18 тис. дитячих закладів, з них: позаміських – 716, санаторного типу – 80, дитячих центрів – 6, праці і відпочинку – 511, наметових містечок – 239; таборів з денним перебуваннямбільше 16 тис.

Крім того, ми відновлюємо роботу 18 закладів оздоровлення, які не функціонували у минулому році.

Підкреслю, що літній відпочинок стовідсотково забезпечений фінансовими ресурсами. Тому вимагаю від Державної казначейської служби і відповідних розпорядників бюджетних коштів забезпечити ритмічне, у повному обсязі фінансування дитячих закладів.

Усе це велике і клопітке господарство. Сьогодні відповідні комісії за участі представників місцевих органів виконавчої влади, санітарно-епідеміологічних служб та пожежної охорони завершують перевірку готовності закладів до прийому дітей. Я вимагаю від цих комісій безумовної принциповості та ретельності.

Доручаю Віце-прем'єру Костянтину Грищенку разом із Міністром соціальної політики Наталією Королевською та Міністром у справах молоді та спорту Равілем Сафіулліним поточного тижня провести селекторну нараду щодо готовності закладів до літнього відпочинку дітей та доповісти результати Уряду на наступному засіданні.

На що треба звернути особливу увагу?

Перше: ніяких компромісів у питаннях побутових, санітарно-гігієнічних умов та належного лікування і медичної допомоги у закладах дитячого оздоровлення і відпочинку. Усі умови перебування мають суворо відповідати встановленим нормам. Діти повинні отримати найкращий можливий сервіс, а батьки мають бути спокійні за умови відпочинку своїх дітей. Прошу ці питання взяти на особистий контроль також Міністра охорони здоров’я Раїсу Богатирьову.

Друге: харчування дітей повинно бути якісним, різноманітним і безпечним. Особисто прошу Міністра аграрної політики і продовольства Миколу Присяжнюка і глав регіональних адміністрацій допомогти в цьому, і гасло «Все кращедітям» втілити у реальність. Також вимагаю, щоб Міністерство охорони здоров’я (Р.Богатирьова) і Державна інспекція захисту прав споживачів (С.Орєхов) запровадили постійний моніторинг і перевірки якості продуктів харчування, які постачаються влітку у дитячі заклади. Повторюю: у всьому, що стосується здоров’я наших маленьких громадян, компромісів, недбалості не може бути.

Третє: протипожежна безпека і громадський порядок у місцях відпочинку дітей. Треба забезпечити постійну практичну роботу в цих напрямах. Тобто, не виїжджати на гасіння, а попереджувати пожежі, не допускати небезпечного поводження з вогнем. Не розслідувати надзвичайні події, а зробити так, щоб сумнівні особи на гарматний постріл не наближалися до місць, де відпочивають діти. А також забезпечити обов’язкове чергування рятувальників на пляжах, контроль за поведінкою на воді. Це особиста відповідальність Міністра внутрішніх справ Віталія Захарченка і Голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Михайла Болотських.

Не менш важливим завданням є забезпечення безпеки дітей за місцем проживання, на дорогах.

Учора на Першому національному каналі було показано сюжет про жахливу трагедію в Бердичеві. На дитячому майданчику загинула дівчинка. Виявляється, обладнання майданчика не було належним чином закріплене. Хто його встановлював? Хто давав дозвіл на експлуатацію? Як взагалі могла з’явитись ця споруда на порушення будівельних норм? І скільки ще таких небезпек для дітей у наших містах?

Усе це треба негайно і ретельно розслідувати. Про результати прошу доповісти мені особисто. А винні посадові особи повинні бути безумовно звільнені й притягнені до відповідальності.

Крім того, я вимагаю, щоб негайно місцеві органи влади і служби технічного нагляду провели суцільне обстеження всіх дитячих, спортивних майданчиків, атракціонів та інших об’єктів для відпочинку дітей. І зробили принципові висновки щодо можливості їх експлуатації.

Життя і здоров’я наших дітей і онуківце найцінніше, що є у нашому світі.

Літній оздоровчий сезон для дітей України ми з вами повинні відпрацювати, як то кажуть, «на відмінно». Цезавдання Президента, ценаш обов’язок.

Ми повинні працювати і на перспективу. Тому сьогодні на розгляд Уряду виноситься Концепція Державної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей і розвитку мережі дитячих оздоровчих закладів на період до 2017 року, яка передбачає:

- збереження та розвиток мережі дитячих оздоровчих закладів, в тому числі державних підприємств України «Міжнародний дитячий центр «Артек» і Український дитячий центр «Молода гвардія»;

- забезпечення доступності та якості послуг із оздоровлення та відпочинку;

- створення сприятливих умов для відновлення та зміцнення здоров’я дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку;

- розвиток творчих здібностей дітей.

Шановні члени Уряду!

На виконання соціальних ініціатив Президента України Уряд сьогодні затвердить Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року, метою якої є збереження традиційних сімейних цінностей, посилення мотивації до реєстрації шлюбів, свідомого народження та виховання дітей, а також підвищення соціального захисту дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Сьогодні ми також маємо схвалити проект Указу Президента України «Про Стратегію розвитку інформаційного суспільства в Україні», розраховану на 2013-2020 роки. Реалізація Стратегії дасть змогу підвищити національну конкурентоспроможність у сфері інформаційно-комунікаційних технологій, забезпечить якість і доступність адміністративних послуг для громадян, а також послуг у сфері освіти, медицини, соціального захисту населення.

Дякую за увагу. Які є зауваження і пропозиції до порядку денного?

версія для друку