українська російська англійська
Члени Громадської Ради при МВС відвідали столичний спецпідрозділ міліції "Беркут"
15.05.2013 | 12:46
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Останнім часом у засобах масової інформації можна зустріти публікації та сюжети, які свідчать про наявність конфліктних ситуацій, що виникають між співробітниками полку міліції особливого призначення «Беркут» та громадськістю. Враховуючи це, представники Громадської ради вирішили особисто ознайомитись зі службовою діяльністю полку, основами та методиками підготовки особового складу спецпідрозділу задля надання своїх подальших рекомендацій та пропозицій для поліпшення взаємодії між міліцією та громадськістю.

Начальник Департаменту громадської безпеки МВС України Олексій Крикун, радник Міністерства внутрішніх справ України Василь Дурдинець, члени Громадської Ради при МВС України на чолі з Головою Анатолієм Коваленком та представники ЗМІ завітали до полку міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС України в місті Києві. Бійці спецпідрозділу презентували зразки техніки, спеціальні засоби, озброєння та екіпірування, що використовується полком під час виконання покладених завдань; зроблено показові виступи, щоб проінформувати присутніх про особливості своєї нелегкої професії.

Про нелегкі будні працівників спецпідрозділу присутнім розповів командир ПМОП «Беркут» полковник міліції Володимир Александров:

- Служба в спецпідрозділі вимагає повної самовіддачі, мужнього чоловічого характеру, твердості духу й неабиякого професіоналізму. На наших працівниках лежить серйозна відповідальність за забезпечення не лише громадського порядку та боротьби з організованою злочинністю, а й дотримання прав людини, як потерпілого, так і правопорушника.

Потрапити у це елітне формування мріє чимало юнаків. Але той, хто йде працювати у «Беркут», повинен усвідомлювати, що це одна із найважчих ділянок роботи. До рядів «Беркуту» потрапляють кращі з кращих. Хлопці постійно перебувають у бойовій готовності. Рукопашний бій, влучність у стрільбі та висока психологічна підготовка – це основні чинники, які відіграють важливу роль при відборі.

Затримання небезпечних злочинців, забезпечення громадського порядку при будь-яких умовах та в будь-яких ситуаціях, якщо для пересічних громадян це – немов би голлівудський бойовик, то для бійців спецпідрозділу МВС - це звичайні будні. Щоб постійно бути у формі, правоохоронці тренуються по кілька годин щодня, адже від цього залежить не лише їх власне життя, а й безпека тих, кого вони захищають.

Основний принцип роботи кожного працівника «Беркуту» - важко в навчанні – легко в бою. На тренуваннях, бійці спецпідрозділу відпрацьовують усі можливі ситуації, які можуть трапитися. Але основним чинником у їхній роботі є запобігання  правопорушенням та охорона громадського порядку. Справжні фахівці своєї справи навчають працівників «Беркуту» високопрофесійним діям в повній відповідності до чинного законодавства.

Найцікавішою частиною заходу, звичайно ж, стали показові виступи особового складу спецпідрозділу. Під час виступів бійці продемонстрували присутнім навички рукопашного бою, роботу кінологів з їхніми вірними чотирилапими товаришами та затримання умовних особливо небезпечних зловмисників. Сьогодні – тренування, завтра вже може трапитися справжня ситуація, у якій все залежить від злагодженості дій команди та миттєвих рішень, адже під час екстрених ситуацій – кожна секунда на особливому рахунку.

Презентація зразків техніки, спеціальних засобів, озброєння та екіпірування, що використовуються працівниками «Беркуту» під час виконання покладених завдань неабияк вразили усіх присутніх.

Спецпідрозділ «Беркут» - еліта української міліції, вони вміють оперативно затримувати озброєних до зубів злочинців та штурмувати будівлі у важкодоступних місцях.

Працювати в «Беркуті» мріє чи не кожен чоловік, проте сюди потрапляють обрані. Відбір тут не з легких. Кандидат має бути готовим до найважчих випробовувань, жоден із іспитів, які доводиться складати на початку майбутнім працівникам «Беркуту», він ні в якому разі не має права провалити, адже ні на яку перездачу він не зможе розраховувати, а двері наступних етапів так і залишаться закритими. Доведеться розпрощатися й з мрією.

Другим етапом відбору в спецпідрозділ є перевірка психологічної стійкості та готовності. Із кандидатами працюють фахівці служби психологічного забезпечення. Служба в беркутівців нелегка, майже цілодобова. На виклик особовий склад спецпідрозділу виїжджає озброєним, в повному екіпіруванні. Окрім цього, на базі роти є штурмовий взвод. Він складається із спеціально навчених працівників, серед яких снайпери, альпіністи, підривники та інші.

Відвідали гості й музей, створений до 25-річчя спецпідрозділу. За чверть сторіччя працівники «Беркуту» мають великі напрацювання та безліч досягнень, серед яких, не один десяток врятованих людей. Представників Громадської Ради та керівництво МВС ознайомили з історією виникнення підрозділу, його традиціями, та участю працівників у миротворчих місіях, зокрема у Косово. 

Окрім робочих моментів, які виникають у спецпідрозділі особового призначення, члени Громадської Ради цікавились і побутом беркутівців. Адже у гуртожитках проживають не лише самотні хлопці, а й сімейні пари з діточками. Не залишились осторонь й питання заробітної плати, стану здоров’я та відпочинку. Представники Громадської Ради мали змогу особисто поспілкуватися с рядовими представниками спецпідрозділу.

версія для друку