українська російська англійська
Держприкордонслужба нагадує про правила перетину дітьми державного кордону
15.05.2013 | 14:50
Прес-служба Державної прикордонної служби

З початку 2013 року співробітники Державної прикордонної служби України змушені були відмовити у перетинанні державного кордону майже 1300 дітям. Основними ж причинами відмов у пропуску й надалі залишаються відсутність доручень батьків та документів на право перетинання кордону, недійсні документи для закордонних поїздок, закінчення терміну дії паспорта або ж технічна несправність документа.

Як правило, кількість непропусків різко зростає, коли люди масово їдуть на відпочинок, особливо перед  настанням літнього туристичного сезону. Так, наприклад у період з травня по серпень місяць 2012 року прикордонникам довелось відмовити у пропуску майже 3 тисячам маленьким мандрівникам, із них у 1800 дітей були  відсутні доручення від батьків.

Щоб не зіпсувати цього року відпочинок своїм дітям Державна прикордонна служба України ще раз наголошує та радить громадянам, які планують свою подорож, завчасно готувати відповідні документи, а також  консультуватися щодо оформлення документів для перетинання кордону в туристичних фірмах, які надають ці послуги. Інформацію щодо правил перетинання державного кордону також можна отримати на офіційному веб-сайті Державної прикордонної служби України (dpsu.gov.ua) та за телефоном довіри: (044) 527-63-63.

Окремо нагадуємо, що відповідно до чинного законодавства України неповнолітні громадяни України можуть виїжджати з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5- річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Крім того, відповідно до правил перетинання державного кордону громадянами України, виїзд за межі України неповнолітніх громадян України здійснюється:

за нотаріально посвідченою згодою батьків із зазначенням держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі;

без нотаріально посвідченої згоди одного з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин України, що не досяг 16-річного віку, або у проїзному документі дитини є відповідний запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві України за кордоном;

у разі пред'явлення  документів або їх нотаріально посвідчених копій:

свідоцтва про смерть другого з батьків;

рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;

рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;

рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;

рішення суду про надання дозволу на виїзд за межі України громадянина, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;

довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

Варто також звернути увагу на особливості виїзду дітей – громадян України до Російської Федерації: діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження; до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.

 

версія для друку