українська російська англійська
В.Семиноженко: Преміями КМУ відзначені лише роботи, внесок яких у розвиток науки і нових технологій є дійсно вагомим
15.05.2013 | 15:34
Прес-служба Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації

Премія Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій є ефективним новітнім засобом заохочення наукових досліджень, що відіграють важливу роль у сучасному економічному розвитку держави. На цьому наголосив Голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко під час брифінгу у Кабінеті Міністрів України.

«До Дня Науки, який ми будемо відзначати цієї суботи, Урядом прийнято рішення щодо присудження перших 5 премій за розробку і впровадження інноваційних технологій», – поінформував Володимир Семиноженко.

За його словами, премії у розмірі 180 тис. грн. кожному авторському колективу присуджено за наукові досягнення світового рівня, серед яких «Створення основної конструкції першого ступеня ракети-носія «Антарес», «Розроблення та впровадження у виробництво новітніх оптичних та гіротехнологій виготовлення та випробування кільцевих лазерів для високоточних гіроскопів навігаційних систем», «Наукова розробка сучасних компенсаторних механізмів оптичної корекції захворювань органу зору, розробка новітньої технології та організації серійного виробництва оптичних елементів з мікропризмовою структурою для їх застосування в офтальмологічній практиці», «Розробка і впровадження новітніх технологій та устаткування для отримання високоякісної питної води», «Розроблення турбореактивного двоконтурного двигуна АІ-222К-25 для учбово-тренувального літака L15 (КНР)».

Як зазначив Голова Держінформнауки, запровадження Премії Кабінету Міністрів України разом із Державної премією України в галузі науки і техніки стане додатковим засобом стимулювання учених до нових досліджень та отримання вагомих прикладних результатів, які знаходять місце на виробництві та роблять його більш конкурентоздатним.

«Цьому сприяє як моральна так і матеріальна сторона цих державних відзнак. З одного боку, вчений бачить зацікавленість держави в результатах його праці, що піднімає його престиж як науковця. А з іншого боку – преміями відзначаються лише найкращі наукові роботи, внесок яких у розвиток науки і створення нових технологій є дійсно вагомим, – сказав Володимир Семиноженко. – Слід зазначити, що і розмір премії немалий. Це також зацікавлює українських науковців у досягненні прикладних результатів світового рівня». 

 

версія для друку