українська російська англійська
На українсько-білоруському кордоні стартував пілотний проект електронного попереднього обміну інформацією
15.05.2013 | 19:37
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ДОХОДІВ І ЗБОРІВ

15 травня стартував пілотний проект електронного попереднього обміну інформацією „PRINEX” між Міністерством доходів і зборів України та митними органами Білорусі.

PRINEX презентували у пункті  пропуску «Нова Гута» Гомельської митниці представник ЄС у Республіці Білорусь Майра Мора та Голова Представництва Міжнародної організації по міграції у Республіці Білорусь Зейнал Гаджиєв за участі представників Міндоходів України та митників Білорусі.

Завдяки системі PRINEX сторони обмінюватимуться попередньою інформацією про товари та транспортні засоби, які переміщуються через українсько-білоруський кордон, що сприятиме подальшому зростанню товарообігу між Україною та Республікою Білорусь. 

Крім того, однією з переваг функціонування цієї електронної системи аналітики Міндоходів називають можливість оперативного виявлення митних правопорушень. Наявність оперативної інформації від білоруських колег дасть змогу ефективніше використовувати систему аналізу ризиків. А це, у свою чергу, не лише спростить митні процедури та скоротить час на їх проведення, а й посилить економічну безпеку країни.

Прогнозується, що перевагами від впровадження проекту PRINEX користуватимуться перевізники та особливо ті громадяни, які проживають в прикордонних районах України та Республіки Білорусь. 

Подібний обмін інформацією вже здійснюється Україною з митними органами Російської Федерації, Республіки Молдова та Польщі. 

Довідково:       

Пілотний проект міжнародної технічної допомоги «Сприяння створенню електронної системи попереднього обміну інформацією між митними службами Білорусі та України (PRINEX)» реалізує Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансування Європейського Союзу. Впровадження даного проекту забезпечать Державний митний комітет Республіки Білорусь та Міністерство доходів і зборів України у рамках Флагманської ініціативи «Інтегроване управління кордонами» програми Європейського Союзу «Східне партнерство».

 

версія для друку