українська російська англійська
Александр Вилкул: Уникальную Петриковскую роспись представили в Кувейте
16.05.2013 | 09:42
Пресс-служба Вице-премьер-министра

В Ель-Кувейті у Музеї сучасного мистецтва проходить Тиждень всесвітньо відомого Петриківського розпису. Виставку відкрито за ініціативи Віце-прем’єр-міністра України Олександра Вілкула.

«Унікальний Петриківський розпис презентовано в Кувейті. Ця виставка проходить в рамках всесвітнього промо-туру із просування одного з брендів України. Адже Петриківка -  душа України, в ній зберігається славетне козацьке минуле. Петриківський розпис – невід’ємна складова культурної спадщини людства», - сказав Олександр Вілкул.

Виставку відвідали Генеральний секретар Національної ради з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт Алі Хусейн Аль-Юха, директор департаменту Європи Міністерства закордонних справ Держави Кувейт Валід Аль-Хубейзі, директор департаменту міжнародних організацій Міністерства закордонних справ Держави Кувейт Джасім Аль-Мубаракі, Посли Вірменії, Японії, дипломати Азербайджану, Грузії та інші представники міжнародної дипломатії. Ця презентація викликала великий інтерес у мешканців столиці та туристів з інших країн.

У майстер-класі українських майстринь Петриківського розпису особисто взяв участь Генеральний секретар Національної ради з питань культури, мистецтва та літератури Держави Кувейт Алі Хусейн Аль-Юха.

У грудні 2013 року цей неповторний розпис на засіданні комітету ЮНЕСКО в Баку (Азербайджан) буде номінований на статус нематеріальної спадщини людства.

У рамках міжнародного промо-туру проводиться серія виставок Петриківського розпису за кордоном. У березні 2013 року в Брюсселі за ініціативи Олександра Вілкула пройшов Тиждень Петриківського розпису. У червні 2013 року буде представлена найбільша виставка в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі. Крім того,  ведуться переговори про проведення виставок у Китаї та Японії.

Нагадаємо, що 26 січня 2013 року у рамках набуття Петриківським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства  Віце-прем`єр-міністр України Олександр Вілкул презентував спеціально розроблений логотип «Петриківка». Він зазначив, що на посаді Віце-прем`єр-міністра України він буде просувати та популяризувати бренд Петриківки на державному та міжнародному рівні.

 

версія для друку