українська російська англійська
В Україні пройшло 69-е засідання Ради командувачів прикордонних військ держав - учасниць СНД
16.05.2013 | 12:40
Прес-служба Державної прикордонної служби

16 травня в Одесі пройшло засідання Ради командувачів прикордонних військ держав – учасниць СНД (РКПВ). Це вже 69-е засідання даного колегіального органу, який протягом 20 років координує міждержавну співпрацю у сфері прикордонної безпеки та охорони кордонів СНД.

Цього року у засіданні, яке, до речі, в Україні проходить вп’яте, взяли участь 11 керівників прикордонних відомств країн-учасниць СНД, заступники Голів виконавчого комітету СНД та Антитерористичного центру СНД. Також до обговорення питань прикордонної безпеки долучилися представники Місії ЄС з надання допомоги в питаннях охорони кордону Україні та Республіці Молдова.

У своєму вітальному слові до учасників засідання Ради командувачів Президент України Віктор Янукович підкреслив, що інтереси національної безпеки країн СНД вимагають реалізації масштабного комплексу заходів по забезпеченню надійної охорони і захисту своїх кордонів і в той же час їх відкритості для рівноправного міжнародного співробітництва і спілкування громадян.

Під час заходу відбулася презентація сучасних технічних та інформаційних інновацій, що використовуються підрозділами Державної прикордонної служби в охороні державного кордону України відповідно до стандартів провідних європейських прикордонних відомств. Учасники форуму ознайомилися з діяльністю центрів управління службою прикордонних загонів та підрозділу спеціальних дій на воді, корабельно-катерним складом Держприкордонслужби України.

Під час роботи члени Ради командувачів обмінялися думками про структуру, задачі, функції прикордонних відомств держав - учасниць СНД, а також нові форми і методи охорони зовнішніх кордонів в умовах сучасних викликів і загроз безпеці держав. Серед основних питань обговорювалася підготовка спільних прикордонних операцій та заходів у 2013  році по припиненню браконьєрської діяльності і охорони морських біоресурсів в акваторії Чорного та Азовського морів, забезпечення прикордонної безпеки під час проведення масштабних міжнародних спортивних та культурних заходів. Зокрема, відбулося ознайомлення з досвідом проведення в Україні футбольного чемпіонату «Євро-2012», пісенного конкурсу «Євробачення-2012» в Азербайджані та 7-х зимових Азіатських ігор в 2011 році в Казахстані. Крім того, відбувся обмін досвідом багаторічної співпраці Держприкордонслужби з Місією Європейської комісії з надання  прикордонної допомоги Україні та Молдові  EUBAM.

«Проведення 69-го засідання РКПВ в Україні має велике значення для українського прикордонного відомства. Ми високо оцінюємо діяльність Ради командувачів по узгодженню зусиль прикордонних відомств СНД в питаннях протидії сучасним викликам та загрозам національної безпеки на кордонах країн Співдружності, а також забезпечення їх недоторканності», - зазначив Голова Держприкордонслужби України Микола Литвин.

Під час 69-го засідання РКПВ загалом було розглянуто більше 10 важливих питань, по яких підписано понад 20 рішень.

 

версія для друку