українська російська англійська
У Києві відбулося друге засідання Діалогу з торгових питань
16.05.2013 | 14:48
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

15 травня 2013 в Києві відбулося друге засідання Діалогу з торгових питань, заснованого відповідно до «Меморандуму про співпрацю з питань торгівлі між Євразійською економічною комісією та Кабінетом Міністрів України» від 10 вересня 2012 р.

Делегацію держав-членів Митного союзу очолював Міністр з торгівлі Євразійської економічної комісії Андрій Слєпньов, делегацію України - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

У ході засідання були розглянуті актуальні теми економічного співробітництва між державами-членами Митного союзу і Україною, зокрема, питання про режим імпорту в Україну окремих товарів і про експорт української продукції на єдину територію Митного союзу.

Сторони відзначили важливість нинішнього засідання, оскільки робота перейшла в практичну фазу, а також була висловлена впевненість, що нинішня зустріч додасть динамізм роботі з лібералізації взаємної торгівлі і зняттю бар'єрів, що заважають розвитку партнерства.

«Вибрано хороший, ефективний формат і це дозволить нам вирішувати певні питання, що виникають у наших торгово-економічних відносинах. Адже наша торгівля носить взаємовигідний характер, і обидві сторони зацікавлені, щоб партнерство розвивалося динамічно і повною мірою, а для цього необхідно прибрати існуючі перепони, а найголовніше, виробити заходи, що не допускають виникнення нових бар'єрів. Це привнесе величезну користь у розвиток наших економік, що, в кінцевому підсумку, сприятиме зростанню соціальних стандартів для наших громадян», - сказав Міністр економічного розвитку і торгівлі України Ігор Прасолов.

Андрій Слєпньов підкреслив роль України як одного з ключових торговельно-економічних партнерів.

«Розвиток партнерських відносин між Україною та Митним союзом носить паритетний характер. Тому нам потрібно аналізувати глибинні процеси: як розвиваються економічні зв'язки по галузях, як іде кооперація, як наші партнерські зв'язки допомагають нашим економікам підніматися на новий щабель і сприяти переходу на новий рівень технологічних вимог і стандартів, спільно, в непростий час у світовій економіці, який ставить виклики перед нашими країнами. Важливо, щоб долаючи ці виклики, ми повноцінно використовували потенціал нашої співпраці», - сказав Андрій Слєпньов.

За підсумками засідання Сторони підписали Протокол, в якому відзначені питання, що представляють взаємний інтерес. Сторони домовилися провести третє робоче засідання Діалогу, конкретна дата і місце проведення якого будуть визначені в робочому порядку.

 

версія для друку