українська російська англійська
За час дії державної підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства споживання фруктів зросло на 33%
16.05.2013 | 16:30
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Протягом дії державної програми підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства в Україні на 33% зросло споживання фруктів. Так, за цей час у сектор було інвестовано близько 6,4 млрд гривень, з них держава компенсувала понад 3 мільярда гривень, акумульованих завдяки 1,5% збору з продажу від реалізації алкогольних напоїв та пива. І наразі задля подальшої результативності програми необхідно якнайшвидше відновити цей механізм цільового спрямування коштів на садівництво, виноградарство та хмелярство. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Олександр Сень.

«Спеціалісти визнали державну програму підтримки садівництва, виноградарства та хмелярства як одну з найефективніших. Так, за час дії цієї програми в Україні на 33% зросло споживання фруктів. Значно стабілізувалося виробництво плодово-ягідної продукції та винограду завдяки заміні старих екстенсивних технологій вирощування фруктів, ягід та винограду новими інтенсивними. Зокрема, за інтенсивними технологіями вже закладено 48,9 тисячі гектарів плодово-ягідних насаджень і 45,5 тисячі гектарів виноградників», − зазначив Олександр Сень.

Водночас, заступник Міністра наголосив, що за час дії програми на її напрямки було виділено 6,4 мільярда гривень. З них 3 мільярда гривень компенсовано за рахунок держави, а саме – завдяки 1,5% збору від продажу алкогольних напоїв та пива.

«Державна підтримка значно сприяє вкладенню інвестицій у цю галузь. І останніми роками ми значно розширили напрямки використання програми, окрім компенсації за посадку та догляд за насадженнями. Так, до програми ще увійшли фінансування фруктосховищ, технічного переоснащення, переробки цієї продукції тощо. І саме такий комплексний підхід дає головний результат − забезпечення громадян вітчизняними фруктами, ягодами, виноградом, та стимулює їхнє імпортозаміщення, а також сприяє збільшенню експорту цієї продукції», − додав заступник Міністра.

Тому Олександр Сень наголосив, що кошти від 1,5% збору й надалі необхідно спрямовувати на розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства. А отже – якнайшвидше потрібно відновити механізм дії цієї програми.

 

версія для друку