українська російська англійська
Студенти ВНЗ комунальної форми власності й надалі матимуть можливість безкоштовно навчатися
16.05.2013 | 18:10
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Фінансування підготовки фахівців з вищою освітою в Україні здійснюється відповідно до законодавства України.

За рахунок видатків Державного бюджету України здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою у вищих навчальних закладах державної форми власності. Відповідно до п. 2 статті 18 Закону України «Про освіту», заклади освіти комунальної власності мають статус державного закладу освіти.

Відповідно до п. 2 статті 64 Закону України «Про вищу освіту», фінансування вищих навчальних закладів комунальної форми власності, а також тих, що перебувають у власності Автономної Республіки Крим, здійснюється за рахунок коштів відповідних бюджетів.

У проекті Основних напрямів бюджетної політики на 2014 рік планується здійснення прийому на підготовку фахівців за рахунок бюджетних коштів вищими навчальними закладами ІІІ-ІV рівнів акредитації виключно державної форми власності, що не протирічить чинному законодавству України.

Отже, студентам, які мають намір або вже навчаються у ВНЗ комунальної форми власності, не потрібно хвилюватися. Студенти вищих навчальних закладів комунальної форми власності й надалі матимуть можливість безкоштовно навчатися.

Окремо хочемо звернутися з проханням до всіх, хто робить або ж збирається робити такі заяви, і тим самим дезінформувати абітурієнтів, студентів та їхніх батьків: перед тим, як широко інформувати громадськість через засоби масової інформації щодо освітніх питань – ретельно ознайомлюватися з українським законодавством.

 

версія для друку