українська російська англійська
18 травня Віце-прем'єр-міністр відкриє міжнародний етнофестиваль "Петриківський Дивоцвіт"
17.05.2013 | 11:43
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

18 травня Віце-прем'єр-міністр України Олександр Вілкул відкриє VI міжнародний етнофестиваль «Петриківський Дивоцвіт».

За ініціативи Олександра Вілкула другий рік поспіль фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт» проходить в рамках святкування Дня Європи у Дніпропетровську. Щорічно популярність фестивалю зростає. У цьому році очікується біля 50 тисяч учасників та гостей з багатьох областей України.

Всю територію Центрального парку культури та відпочинку імараса Шевченка відведено під експозиції майстрів народних промислів, серед яких вишиванка, соломоплетіння та бісероплетіння, писанка, художнє кування, лялька-мотанка, ліплення з солоного тіста і, звичайно, знаменитий петриківський розпис, що за ініціативою України номінований у цьому році на набуття статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

На підтримку цієї ініціативи наразі триває масштабний міжнародний промо-тур із просування Петриківського мистецтва за кордоном. У цього року березні був проведений тиждень Петриківського розпису у Брюсселі, у травні – в Кувейті, у червні відбудеться виставка у Франції, крім того, ведуться переговори з  Китаєм та Японією. Петриківський розпис – це культурний міст, що пов'язує Україну зі світом.

Упродовж фестивалю «Петриківський Дивоцвіт» можна буде пройти майстер-класи та придбати твори майстрів народних промислів.

У рамках фестивалю «Петриківський Дивоцвіт» пройде Молодіжний обласний фестивальний марафон «Студентська весна – 2013», джаз-фестиваль «Myjazz open-air», марафон дитячої творчості «Діти єднають Україну», святковий концерт до сторіччя видатного польського  композитора Вітольда Лютославського  за участю польських та українських музикантів, відбудуться виставки робіт художників Дніпропетровщини, ігрові та конкурсні програми.

В урочистому заході відкриття фестивалю «Петриківський Дивоцвіт» також візьмуть участь голова Дніпропетровської облдержадміністрації Дмитро Колєсніков, голова Дніпропетровської облради Євген Удод, Дніпропетровський міський голова Іван Куліченко.

Місце проведення заходу: м. Дніпропетровськ, плевченка, 1, Центральний парк культури та відпочинку ім. Тараса Шевченка.

Початок: 11:00.

Акредитація ЗМІ до 18:00 17 травня 2013 року за телефонами: 056–742-70-71, 067-63-17-840 або надішліть для акредитації свої дані (ПІБ, назву ЗМІ, посаду, контактний телефон) на електронну адресу zavgorodnjaja@adm.dp.ua .

 

версія для друку