українська російська англійська
На Чернігівщині сімейні лікарі обслуговують вже більше половини населення
17.05.2013 | 11:57
Чернігівська ОДА

В Чернігівській області працюють 239 сімейних лікарів. Вони обслуговують понад 50% населення Чернігівщини.

Робота з перенавчання дільничних лікарів на лікарів загальної практики-сімейної медицини, створення та відкриття сімейних амбулаторій розпочалася ще у 2003 році. В області організовано чітку У Чернігівській області для реалізації Національного плану дій розроблено перспективний план, згідно з яким у 2015 році Чернігівщина отримає 108 лікарів, які пройдуть курс перепідготовки, а також 65 лікарів, закінчивши інститут за спеціальністю «сімейна медицина», розпочнуть роботу вже як сімейні лікарі. Протягом першого півріччя поточного року перепідготовку пройдуть 30 лікарів загальної практики-сімейної медицини. Зараз кількість сімейних лікарів сягає 239, із них 139 - у сільській місцевості.

Уже реорганізовано 36 закладів первинної ланки: 4 сільські дільничні лікарні – на сільські лікарняні амбулаторії, 5 лікарняних амбулаторій – на фельдшерські та фельдшерсько-акушерські пункти, 1 районний лікарняний заклад став сільською дільничною лікарнею, а 2 сільські лікарні реорганізовано в сільські лікарняні амбулаторії. Загалом на принципах загальної практики-сімейної медицини вже працюють 128 медичних установ, 112 з яких – у селах.

Субвенціями державного бюджету, видатками обласного бюджету, місцевими бюджетами продовжується укомплектування лікувально-профілактичних закладів первинного рівня обладнаннями, інвентарем та виробами медичного призначення відповідно до табелів оснащення.

 

версія для друку