українська російська англійська
Рятувальники ДСНС України і співробітники Червоного Хреста провели свято для дітей
17.05.2013 | 12:12
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У Луганську відбулося свято для дітей і дорослих. Луганська організація Товариства Червоного Хреста спільно з рятувальниками ГУ ДСНС у Луганській організувала проведення щорічних стартів серед шкільних санітарних постів. 31 команда з різних міст та районів області прибула до обласного центру зі своїм девізом та бажанням продемонструвати свої знання з надання першої допомоги постраждалим.

Професіонали-медики, педагоги, рятувальники, студенти-волонтери протягом 4 етапів перевіряли навички першої долікарської допомоги та теоретичну базу школярів. Змагання під відкритим небом викликали великий інтерес не тільки в учасників, а й у мешканців міста. Кожний охочий міг підійти і навчитися, наприклад, накладати пов'язку або шину, зупиняти кровотечу, робити штучне дихання тощо. Були представлені манекени, на яких вмикалися зелені лампочки у випадку, якщо все зроблено правильно, і червоні, якщо ні.

Подібні заходи надзвичайно важливі через те, що надзвичайні ситуації, що потребують надання екстреної медичної допомоги, можуть статися з кожним і виникають зненацька. Часто в перші хвилини поруч з постраждалим опиняються звичайні перехожі, попутники, водії машин, що проїжджають повз. Тому дуже важливо, щоб якомога більше людей володіли елементарними знаннями з надання долікарської допомоги.

Як зазначила голова Луганської обласної організації Товариства Червоного Хреста Ольга Кудаєва, в області активно розвивається волонтерський рух, в якому на сьогодні бере участь понад 9 тисяч осіб. З кожним роком все більше учасників долучаються до стартів санітарних постів. Цього разу у впертій боротьбі кубок виборола команда ЗОШ № 18 з м. Сєвєродонецька, другою стала команда з Новоайдару, третє почесне місце посіла команда з Кам’янобрідського району м. Луганська.

версія для друку