українська російська англійська
В. Козак: Виробництво вітчизняних електровозів для залізниці може розпочатися вже наступного року
17.05.2013 | 13:20
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

На виконання Національного плану дій щодо Програми економічних реформ на 2010-2014 роки  «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» та з метою модернізації і оновлення залізничного транспорту України Укрзалізниця разом з партнерами – вітчизняними виробниками - планує запустити виробництво вантажних електровозів на виробничих потужностях ПАТ «Луганськтепловоз». Про це повідомив Міністр інфраструктури України Володимир Козак, доповідаючи про хід виконання Національного плану дій на 2013 рік.

«В Україні жоден завод не виробляє електровози. Були проведені переговори з власниками - з генеральним директором «Трансмашхолдингу», з генеральним директором «Луганськтепловозу» для того, щоб організувати виробництво цих локомотивів у Луганську. Якщо відповідне рішення буде прийнято, то виробництво електровозів розпочнеться вже в другій половині 2014 року», – сказав Міністр інфраструктури.

Виконання Програми оновлення локомотивного парку, оновлення застарілого тягового рухомого складу залишається одним з найголовніших завдань для українських залізниць.

За слвоами Міністра, реалізація проекту дозволить створити близько 5 тисяч нових робочих місць, збільшити надходження до бюджетів різних рівнів. До 2016 року планується досягти локалізації комплектуючого обладнання вітчизняного виробництва під час виготовлення локомотивів (2013 рік – 10%, 2014 – 26%, 2015 – 62%, 2016 – 95%).

Під час реалізації проекту виробництва електровозів на Луганському заводі час близько 20 підприємств України підвищать обсяги виробництва в 2-4 рази. А повномасштабна реалізація цього проекту дозволить вийти на виробництво близько 100 локомотивів на рік.

 

 

версія для друку