українська російська англійська
Юрій Бойко: Збільшення власного видобутку газу і диверсифікація джерел його постачання - пріоритетні завдання
17.05.2013 | 13:34
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Уряд України успішно виконує завдання Президента України Віктора Януковича щодо збільшення власного видобутку газу та диверсифікації джерел його постачання в Україну.

Про це заявив Віце-прем’єр-міністр України Юрій Бойко під час виступу на конференції «Світова революція в галузі скрапленого газу: енергетична безпека України», що проходить 17 травня 2013 р. у Києві.

За словами Юрія Бойка, наразі Україна збільшує видобуток газу на шельфі Чорного моря. Також почали реалізовуватися проекти із видобутку сланцевого газу в Харківській області.

«Ми збільшили видобуток у Чорноморському регіоні, а також залучили декілька компаній, які видобувають сланцевий газ. Зокрема, це компанія «Шелл», яка вже почала буріння у Харківській області і має там значні перспективи», - сказав Віце-прем’єр-міністр.

Він також зазначив, що у напрямку диверсифікації джерел постачання газу Україна з минулого року почала отримувати перші обсяги газу з Європи. Активно реалізується і проект будівництва в Україні LNG-терміналу.

«Урядом України було прийнято рішення про спорудження терміналу з прийому скрапленого газу і я впевнений, що ми це завдання успішно виконаємо вже найближчим часом. Адже сьогодні технології прогресують настільки швидко, що вже у наступному році ми отримаємо термінал без значних інфраструктурних змін, які потрібні були б 3-5 років тому», - зазначив Юрій Бойко.

За його словами, протягом найближчих місяців буде завершено технічну фазу реалізації проекту LNG-терміналу, та розпочнеться комерційна фаза, яка, зокрема, передбачає переговори з партнерами щодо постачання газу.

Довідково

У конференції «Світова революція в галузі скрапленого газу: енергетична безпека України», організованій Державним агентством з інвестицій та управління національними проектами України, беруть участь Голова Держінвестпроекту Владислав Каськів, екс-губернатор штату Нью-Мексико (США), колишній Держсекретар США з питань енергетики Білл Річардсон, представники вітчизняних органів влади, провідних вітчизняних та зарубіжних компаній у газовій сфері, вчені, експерти, представники громадських організацій. Серед тем, винесених на обговорення – «Світова революція в галузі СПГ», «Проект LNG-термінал біля Одеси (FSRU)», «Вплив будівництва LNG-терміналу (FSRU) на вартість газу та енергетичну безпеку України», «Геополітичні наслідки у зв’язку Росія-ЄС».

 

версія для друку