українська російська англійська
Г.Темник: Досвід модернізації котелень треба поширювати на всіх підприємствах теплопостачання країни
17.05.2013 | 14:54
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Існуючий в Україні досвід модернізації котелень необхідно поширювати на всіх підприємствах теплопостачання регіонів нашої країни. Про це сказав Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник, який здійснив робочу поїздку до Донецької області й ознайомився з роботою модернізованої котельні лікарні швидкої медичної допомоги в м. Маріуполь.

Котельню обладнали сучасною геліосистемою та тепловими насосами на гаряче водопостачання. Система використовує тепло кількох альтернативних джерел, наприклад сонця і повітря, сонця і землі та інші. Її основними елементами є геліополе сонячних колекторів, розміщених на відкритому майданчику, теплові насоси типу «повітря-вода» з виносними бустерними блоками, латентний тепловий акумулятор і проміжна буферна ємність. Геліополе сонячних колекторів і тепловий насос є джерелами теплової енергії. Латентний тепловий акумулятор забезпечує добове та сезонне акумулювання, зберігання і використання сонячної енергії цілорічно. Також він балансує навантаження системи сонячного теплопостачання з добовим і річним надходженням сонячної енергії, в період відсутності сонячної інсоляції надає можливість накопичувати теплову енергію від теплового насоса.

Геннадій Темник відзначив, що завдяки модернізації котельні, вдалося скоротити споживання природного газу на 90 тис. кубометрів в рік. Крім того, така система дала змогу забезпечувати якісним гарячим водопостачання споживачів практично цілорічно.

«Енергоресурси дорогі. І дуже важливо сьогодні активізувати роботу з модернізації котелень, направити всі зусилля на забезпечення якомога більшої економії енергоресурсів як шляхом встановлення енергозберігаючого обладнання, так і шляхом переведення котелень на альтернативні види палива», - наголосив Міністр. 

версія для друку