українська російська англійська
Землевпорядники Криму активізують роботи щодо охорони земель
17.05.2013 | 15:35
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

На сьогодні на території Автономної Республіки Крим площа малопродуктивних, деградованих та техногенно-забруднених земель, що підлягають консервації, становить понад 3,3 тис. га, а земель, що потребують рекультивації – 3,8 тис. гектарів, зазначив Голова Рескомзему Олександр Чабанов сьогодні у Всесвітній день боротьби з опустелюванням і засухою.

Землевпорядники Рескомзему проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з органами місцевого самоврядування та сільгоспвиробниками щодо питань консервації деградованих і малопродуктивних земель, рекультивації порушених земель, проведення інвентаризації земель водного фонду, встановлення меж прибережних захисних смуг вздовж річок, морів, інвентаризації земель, створення захисних лісових насаджень, а також складання схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель згідно з Республіканською програмою використання та охорони земель в АРК на 2010-2015 роки.

Довідково

Серед екопроблем, що впливають на людину та її здоров’я в довгостроковому плані, слід виділити деградацію земель, тобто опустелювання, що є незворотною зміною ґрунту і рослинності та зниженням біологічної продуктивності, яка призводить до перетворення території в пустелю. Усього в світі схильно до опустелювання понад 1 млрд га земель практично на всіх континентах. Якщо ерозія – недуга ландшафту, то опустелювання – його смерть, вважають землевпорядники Рескомзему.

 

версія для друку