українська російська англійська
Наталія Королевська: Україна потребує дієвих механізмів захисту прав дітей, усиновлених іноземцями
17.05.2013 | 15:24
Прес-служба Міністерства соціальної політики

Жодні «політичні моменти» не повинні позначатися на наших дітях. Про це журналістам  заявила сьогодні Міністр соціальної політики України Наталія Королевська.

«Жодні «політичні моменти» не повинні відбиватися на наших дітях. Необхідно зробити усе для того, щоб усиновлені діти були максимально захищені, незалежно від того, хто за громадянством усиновлювачі. Щоб Україна могла відстежувати подальшу долю таких діточок та вимагати від іноземних країн належне забезпечення їхніх прав», – сказала Міністр.

Наталія Королевська наголосила на тому, що безумовний пріоритет в усиновленні має надаватися українцям. Проте діти, яких з різних причин не всиновлюють громадяни України, мають отримати шанс на родину за кордоном.

Вона констатувала, що сьогодні в державі бракує дієвого механізму відстежування подальшої долі дитини, яка виїхала з новими батьками за кордон. «Зараз ми як Міністерство можемо тільки звернутися до МЗС з проханням, щоб вони раз на рік, потім раз на три роки зв’язувалися з дитиною і з’ясовували, чи все у неї гаразд», – сказала Міністр.

Наталія Королевська відзначила: на сьогодні Гаазька конвенція є одним з механізмів, який дає реальну можливість відстежувати долю дітей, всиновлених іноземцями, та впливати на їхню подальшу долю. «Проте, приймаючи рішення, потрібно враховувати, наскільки повно той чи інший документ захищає інтереси дитини», - наголосила вона.

Міністр нагадала, що свого часу виступила з ініціативою створити на базі Мінсоцполітики робочу групу з напрацювання спільної позиції у питанні захисту усиновлених дітей.

 

 

 

 

версія для друку