українська російська англійська
Едуард Ставицький доповів у Верховній Раді про хід відновлення Вуглегірської ТЕС
17.05.2013 | 16:00
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

17 травня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький взяв участь у «Годині запитань до Уряду», що відбувається щоп’ятниці у сесійному залі Верховної Ради України, та доповів про хід відновлення Вуглегірської ТЕС ПАТ «Центренерго». 

Як відомо, 29 березня 2013 р. на Вуглегірській ТЕС ПАТ «Центренерго» сталася пожежа, яка привела до повного руйнування покрівлі машинного залу першої черги ТЕС і її повної зупинки. 30 березня на Вуглегірській ТЕС під головуванням Віце-прем’єр-міністра України Бойко Ю.А. проведено засідання Урядової комісії, на якому визначено першочергові соціальні, фінансові та технічні заходи з відновлення роботи ТЕС, та доручено з’ясувати причини пожежі на Вуглегірській ТЕС.

Протягом 30 та 31 березня 2013 р. завдяки активним діям персоналу ТЕС разом з Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Держгірпромнаглядом була усунена можливість повторного загострення шляхом повного розвантаження бункерів пилу та вугілля, а з 1 квітня 2013 р. розпочато відновлювальні роботи.

«15 квітня на засіданні комісії під моїм головуванням встановлено, що причиною аварії стало порушення черговою зміною ТЕС правил технічної експлуатації систем пилоподачі, що призвело до накопичення вугільного пилу в машинному залі і його загорання», - заявив Едуард Ставицький.

Він також зазначив, що станом на 17 травня 2013 р. повністю закінчено розчищення машинного залу і розпочато відновлювальні роботи та дефектацію електроенергетичного та теплотехнічного обладнання і систем керування.

За попередніми результатами дефектації, яка включає вимірювання електричних та механічних характеристик обладнання енергоблоків, встановлено:

- опір ізоляції турбогенераторів відповідає нормам;

- дефекти підшипників не виявлені;

- зачіпання роторів при провороті на 3600 не виявлено;

- змін геометричних розмірів оборотов частин турбін і генераторів не виявлено.

Котельне обладнання, в тому числі котли, тягодуттьові системи та системи пилеприготування не пошкоджені.

Строк закінчення робіт з дефектації – 31 травня 2013 року.

«Потребує повного відновлення покрівля машинного залу та автоматизована система керування енергоблоками», - повідомив очільник Міненерговугілля.

Міністр також заявив, що для організації та контролю за ходом відновлюваних робіт у Міненерговугілля створена відповідна комісія, а з метою оперативного розгляду та прийняття узгоджених технічних рішень - підсекція науково-технічної Ради Міненерговугілля.

ПАТ «Центренерго» підготовлене технічне завдання та кошторисна документація по технічному переоснащенню будівельних конструкцій машзалу першої черги Вуглегірської ТЕС. Перелік першочергових робіт, акти обстеження будівельних конструкцій та проект зведеного кошторисного розрахунку на суму близько 76 млн. грн. 26 квітня 2013 р. направлено в Мінрегіон для підготовки розпорядження Кабінету Міністрів України «Про виділення коштів з резервного фонду для проведення першочергових заходів з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася на Вуглегірській тепловій електричній станції ПАТ «Центренерго».

Крім того, підготовлене технічне завдання та кошторисна документація на виконання робіт по відновленню систем контролю та керування енергоблоками Вуглегірської ТЕС, а також проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Питання відновлення роботи Вуглегірської ТЕС ПАТ «Центренерго», яким передбачається установити додатковий платіж у складі тарифу на електроенергію, в обсязі коштів, визначених проектами будівництва систем автоматичного керування.

Ведуться роботи по відбудові мостових кранів машзалу першої черги із терміном закінчення 31 травня 2013 року.

Визначені підрядні організації для проведення обстеження будівельних конструкцій із терміном закінчення 30 червня 2013 року, проектування відновлення машинного залу та автоматизованої системи керування.

З метою вирішення соціальних питань прийнято постанову КМУ від 22 квітня 2013 р. № 332 «Деяки питання стабілізації ситуації у м. Світлодарськ Донецької області, що сталося внаслідок пожежі на Вуглегірській ТЕС».

З метою забезпечення електроопалення мешканців м. Світлодарська на період до завершення здійснення заходів з відновлення централізованого теплопостачання з 1 квітня 2013 р. встановлено тариф на електроенергію у розмірі 21,54 коп/кВт.г незалежно від обсягу споживання.

Також запроваджено щомісячний додатковий платіж до тарифу на відпуск електричної енергії ПАТ «Центренерго» у розмірі фактичного місячного фонду оплати праці з обов’язковими нарахуваннями промислово-виробничого персоналу Вуглегірської ТЕС, який складає близько 20 млн.грн. щомісячно.

Після завершення виступу Міністр Едуард Ставицький відповів на запитання народних депутатів України.

версія для друку