українська російська англійська
За I квартал підприємцям Прикарпаття автоматично відшкодували ПДВ майже на 300 млн. грн. більше, ніж торік
17.05.2013 | 17:20
Івано-Франківська ОДА

За перший квартал поточного року обсяг відшкодувань податку на додану вартість суб’єктам господарювання Івано-Франківської області зріс на 294,6 млн. грн., в порівнянні з відповідним періодом 2012 року, до 505,5 млн. грн, стверджують податківці.

В основному відшкодування податку на додану вартість отримали товаровиробники хімічної і харчової промисловості, які здійснюють експорт готової продукції.

Процедурою автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ скористались 9 підприємств області, яким відшкодовано за спрощеною процедурою 167,2 млн. грн. ПДВ, що складає 33% загальної суми відшкодування.

Як зазначають у ДПС в області, здебільшого перешкодою в отриманні автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ суб’єктами господарювання є «недотримання ними одного з критеріїв – виплата працівникам заробітної плати, яка не перевищує у 2,5 розмір від мінімально встановленого законодавством рівня».

Саме збільшення заробітної плати дасть можливість підприємствам не тільки скористатись сервісом прискореного відшкодування, а й підвищити соціальне забезпечення своїх працівників, переконані податківці.

версія для друку