українська російська англійська
Чернігівщина збільшила зовнішню торгівлю товарами з країнами Європи
17.05.2013 | 16:36
Чернігівська ОДА

Упродовж І кварталу 2013р. країни Європи займали лідируючу позицію в зовнішній торгівлі товарами Чернігівської області, випереджаючи країни СНД. Підприємства та організації Чернігівщини співпрацювали з партнерами 29 країн Європи. При цьому з європейським ринком пов`язано 39% зовнішньоторговельного обороту області (частка країн СНД становила – 35%). У І кварталі п.р. до країн Європи експортовано товарів на суму 56,3 млн.дол.США, що у 2,2 раза більше, ніж рік тому. Обсяг імпорту збільшився на 23,6% і становив 49 млн.дол.США.

Уперше за останні п’ять років сальдо зовнішньої торгівлі з європейськими країнами склалося позитивне в сумі 7,3 млн.дол.США. Значні експортні поставки здійснювалися до Іспанії (на 13,2 млн.дол.), Італії (на 10,3 млн.дол.), Портуґалії (на 5,7 млн.дол.), Ірландії (на 5,4 млн.дол.), Франції (на 4,4 млн.дол.), Румунії (на 3,9 млн.дол.). Найбільшим попитом на європейському ринку користувалися зернові культури, які експортовано до Італії, Іспанії, Портуґалії, Ірландії, Франції; насіння і плоди олійних культур – до Іспанії, взуття – до Румунії та Італії.

В імпорті товарів із країн Європи більше половини їх надійшло з Німеччини, Угорщини та Італії. Партнери з Німеччини поставляли до області переважно папір та картон, котли машини, пластмаси, полімерні матеріали, синтетичні або штучні штапельні волокна, з Угорщини – котли, машини, з Італії – шкіряну сировину, пластмаси, полімерні матеріали та частини взуття.

версія для друку