українська російська англійська
Г.Темник: Скорочення обсягів споживання природного газу - одне з основних завдань під час підготовки до зими
17.05.2013 | 18:46
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Підготовка Донецької області до осінньо-зимового періоду – основне питання, яке обговорили сьогодні на робочій нараді в Маріуполі під головуванням Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадія Темника.

 Міністр відзначив, що в 2012 році Донецька область скоротила споживання природного газу на 1,01 млрд. кубометрів або на 5,6% у порівнянні з 2011 роком.  Це свідчить про те, за словами Геннадія Темника, що заходи, які держава впроваджує в сфері енергозбереження є ефективними. Крім того, в області діє «Програма модернізації комунальної теплоенергетики Донецької області на 2010-2015 роки», якою  заплановане щорічне зменшити  споживання природного газу на  285, 9 млн. кубометрів.

Геннадій Темник наголосив, що реалізація заходів, спрямованих на скорочення обсягів споживання природного газу – одне з першочергових завдань, яке стоїть перед комунальниками у ході підготовки до осіньо-зимового періоду.

З метою оптимізації витрачання тепла, Міністр доручив провести енергоаудит і розробити схеми теплопостачання населених пунктів. Він також поставив завдання тепловикам до осені  завершити в повному обсязі оснащення котелень технологічними засобами обліку. На сьогоднішній день понад 90,6% котелень підприємств комунальної теплоенергетики  оснащені  приладами обліку фактичного відпуску теплової енергії.

Крім того, Геннадій Темник поставив завдання комунальникам провести ремонтні роботи котелень та теплових мереж, підготувати маневровий ресурс автономних та резервних джерел енергозабезпечення, провести заходи щодо попередження аварій та здійснити оперативні відновлювальні роботи на об’єктах життєзабезпечення населення. Також, за словами Міністра, комунальники повинні забезпечити паспортизацію готовності житлових будинків до наступного зимового періоду із перевіркою димових та вентиляційних каналів.

 

версія для друку