українська російська англійська
З початку року виробництво молока в Україні збільшилося на 26,7 тисячі тонн
18.05.2013 | 11:23
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Вітчизняні аграрії продовжують нарощувати виробництво молока. Так, за січень-квітень 2013 року в Україні вироблено на 1%, або 26,7 тисячі тонн молока більше, ніж за аналогічний період минулого року. Загалом усіма категоріями господарств вироблено понад 3 мільйони тонн цього продукту. Держава, своєю чергою, продовжує програми підтримки для дрібних і середніх господарств, зокрема виплачує їм дотації. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Як сільгосппідприємства, так і господарства населення зберігають тенденцію до нарощення виробництва молока. Та більша частка виробництва цього продукту припадає на селянські господарства. Зокрема, у січні-квітні ними було вироблено майже 2,3 мільйона тонн, що на 7,8 тисячі тонн більше, ніж за аналогічний період минулого року. Такій позитивній тенденції сприяли в тому числі і дотації держави. Водночас сільгосппідприємства наростили виробництво молока на 2,4%, виробивши 803 мільйона тонн», − поінформував Міністр.

Дуже важливо, що селяни, користуючись держпідтримкою, більш зацікавлені утримувати худобу. Водночас, у сільгосппідприємствах збільшення виробництва відбувається насамперед через зростання продуктивності молочного стада. Так, за 4 місяці цього року продуктивність дійного стада у сільгосппідприємствах зросла на 4,1%, − зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку