українська російська англійська
О.Вілкул: День Європи в Дніпропетровську пройшов під символом Петриківського розпису
18.05.2013 | 12:54
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

3.jpgВіце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул відкрив міжнародний фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт», який пройшов у суботу в Дніпропетровську в рамках святкування Дня Європи. «Петриківка – це душа України, важлива складова європейської культури. Розвиваючи Петриківський розпис, ми не просто підтримуємо народну творчість, ми відкриваємо світу славетні традиції козацької спадщини», - сказав Олександр Вілкул. Цього року у фестивалі взяли участь більше 50 тисяч учасників та гостей з України та закордону.

За ініціативи Олександра Вілкула другий рік поспіль фестиваль-ярмарок «Петриківський Дивоцвіт» проходить в рамках святкування Дня Європи у Дніпропетровську. У минулому році крім святкування Дня Європи відбулася зустріч з іноземними делегаціями Асоціації європейських регіонів, членом якої є Дніпропетровщина. Цього року відбудеться акція до сторіччя видатного польського  композитора Вітольда Лютославського  за участю польських та українських музикантів.

«Можливість прямого діалогу людей і культур – це і є той шлях євроінтеграції, об'єднання наших регіонів і країн, завдяки якому ми стаємо ближче один до одного. День Європи нагадує нам, що Європа починається не за межами України, а в серці кожного українця, що ми є невід’ємною частиною європейського співтовариства», - сказав Олександр Вілкул.

Всю територію Центрального парку культури та відпочинку ім.Тараса Шевченка у Дніпропетровську організатори фестивалю «Петриківський Дивоцвіт» віддали під експозиції та майстер-класи майстрів народних промислів, серед яких вишиванка, соломоплетіння та бісероплетіння, художнє кування, писанки, ляльки-мотанки, ліплення з солоного тіста і, звичайно, знаменитий петриківський розпис.

У петриківському стилі була оформлена і конференція Асамблеї європейських регіонів (АЄР), що відбулася в квітні у Дніпропетровську і в якій взяли участь близько 200 делегатів з більш ніж 25 країн світу. Це  депутати Європарламенту, керівники дипломатичних установ, губернатори регіонів країн ЄС, керівники регіонів України та представники інших країн-учасників Східного партнерства ЄС. 1.jpg

«Петриківський розпис – це ще один культурний міст, що пов'язує Україну зі світом. У березні був проведений тиждень Петриківського розпису в Брюсселі, у травні – в Кувейті, у червні відбудеться виставка у Франції, крім того ведуться переговори з Китаєм та Японією. Ці виставки є частиною цьогорічного масштабного міжнародного промо-туру із просування Петриківського мистецтва за кордоном в рамках ініціативи України щодо набуття Петриківським розписом статусу нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Це світове підтвердження унікальності українського народного мистецтва і важлива складова інтеграції України у міжнародний простір», - сказав Олександр Вілкул.

В рамках фестивалю «Петриківський Дивоцвіт» пройшов Молодіжний обласний фестивальний марафон «Студентська весна – 2013», джаз-фестиваль «Myjazz open-air», обласний етап першого туру марафону дитячої творчості «Діти єднають Україну», відбулися виставки робіт художників Дніпропетровщини, ігрові та конкурсні програми.

 

версія для друку