українська російська англійська
Леонід Новохатько: Відвідувати музеї має стати модою
18.05.2013 | 14:09
Прес-служба Міністерства культури

За останні три роки в Україні з’явилось 24 нових музеї. Про це розповів Міністр культури України Леонід Новохатько під час святкування Міжнародного дня музеїв у Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Міністр висловив впевненість, що попри усі об’єктивні фактори, вектор розвитку музейної справи в Україні позитивний.

Звичайно, проблеми є, додав Леонід Новохатько. За його словами, це стосується в першу чергу кадрового забезпечення галузі, адже середній вік музейних працівників доволі поважний: «Ми, на жаль, багато втратили протягом останніх 15-20 років у підготовці кадрів для музеїв, викладачів закладів, тих, хто вміє підготувати музейника».

Є складності і з прибутковістю державних музеїв, вважає Міністр, адже вони, як правило, розташовані у великих приміщеннях, а це великі площі і їх експлуатація тягне за собою значні видатки.

«Але коли ми говоримо про культурну спадщину, то повинні говорити в першу чергу не про гроші. Потрібно говорити про те, що дає для виховання людини як особистості, як громадянина. І мені дуже хочеться, щоб ми разом попрацювали над тим, щоб ходити в музеї стало модно», - наголосив Леонід Новохатько.

 

Довідково

Міжнародний день музеїв щорічно відзначається 18 травня. Встановлено на 11 генеральній конференції Міжнародної ради музеїв (ICOM) у 1977 році. З 1978 року відзначається щорічно більш ніж у 150 країнах.

В Україні станом на 2012 рік працюють 592 музеї. 48 музеїв мають статус національних, з яких 14 належать до сфери управління Міністерства культури України. У музеях зберігається 12,5 млн. експонатів, 1,5 млн. з яких виставлені для ознайомлення. У 2012 році музеї відвідало близько 21,8 млн. осіб.

версія для друку