українська російська англійська
Українські казки можуть стати об'єктом нематеріальної спадщини ЮНЕСКО
18.05.2013 | 15:20
Прес-служба Державного комітету телебачення і радіомовлення

У рамках Київської міжнародної книжкової виставки, організатором якої є Держкомтелерадіо України, відбулася презентація 40-томного видання «Українські народні казки» - претендента на об’єкт нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Серія книг побачила світ у чернівецькому видавництві «Букрек». Її автор - етнограф та історик Микола Зінчук - збирав народну творчість з усієї України впродовж 35 років. Справа, що починалася самотужки, знайшла згодом підтримку у видавців, освітян та представників влади. Так, одна із останніх книг серії – «Казки Бойківщини» - видана за бюджетною програмою «Українська книга» та розповсюджена у вітчизняних бібліотеках. Вона вміщує понад 160 казок, є словник діалектизмів, проте мова все ж дещо адаптована та наближена до сучасної літературної.

За словами директорки «Букреку» Дарини Максимець, у світі немає аналогії подібному проекту. Це грандіозна праця, котра має дістати відповідне визнання.

Запрошені на презентацію представники ключових відомств – Мінкульту, МОН та Міністерства закордонних справ - дискутували на тему, як привернути увагу світової громадськості до унікальної збірки українського фольклору та внести її до переліку об’єктів нематеріальної спадщини ЮНЕСКО.

Зокрема, основним, але надзвичайно трудомістким завданням є підготовка допрезентаційних матеріалів французькою та англійською мовами. Своє сприяння у справі надає МЗС – його спеціалісти передали «Букреку» пакет необхідних документів, перекладати який видавцям допомагають студенти Дрогобицького педагогічного університету.

«Ми і надалі допомагатимемо видавництву у його прагненні включення 40-томника до переліку ЮНЕСКО», - каже представниця Міністерства закордонних справ Тетяна Єфімова та зазначає: головне – правильно представити унікальну спадщину українців за кордоном.

 

версія для друку