українська російська англійська
Бориса Жебровського обрано Президентом Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць
20.05.2013 | 09:48
Прес-служба Міністерства освіти і науки

Як зазначалося раніше, ХІ Конференція Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць на тему «Досвід та перспективи формування європейського шкільного освітнього простору» проводилася у Києві протягом 15 – 17 травня 2013 року.

Зміст Конференції присвячено аналізу викликів, з якими стикається суспільство у ХХІ столітті та ролі освіти в підтримці та пропагуванні стійких демократичних суспільств і цінностей в Європі.

Під час пленарних засідань учасники Конференції наголосили на необхідності розширення і поглиблення демократизації в глобальному вимірі, в тому числі й у сфері освіти; підвищенні ролі громадянського суспільства; зміцненні стійкого розвитку та врахування культурного розмаїття в мультикультурних суспільствах. Виступаючими підкреслено важливість ролі вчителя в освітньому процесі та визнано необхідність реформування додипломної і післядипломної підготовки вчительських кадрів.

Учасники Конференції спільно зі столичними освітянами працювали у кращих навчальних закладах Києва, безпосередньо зустрічалися та спілкувалися з учнями і вчителями Скандинавської гімназії, Гімназії «Консул», Ліцею міжнародних відносин № 51, Гімназії № 153 ім. О.С. Пушкіна, Гімназії біотехнологій № 177, Гімназії № 318 «Міленіум», спеціалізованої школи № 92 ім. І. Франка, Гімназії № 56, Слов’янської гімназії, Гімназії № 59 ім. О.М. Бойченка, Ліцею № 38 ім. В.М. Молчанова, середньої загальноосвітньої школи № 78, Ліцею № 100 «Поділ», Гімназії № 107 «Введенська», спеціалізованої школи № 155.

За результатами роботи прийнято Резолюцію ХІ Конференції Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць «Досвід та перспективи формування європейського шкільного освітнього простору», в якій підкреслено необхідність подальшого розширення освітніх програм.

У Резолюції Конференції відзначено необхідність і важливість:

– сприяння мобільності вчителів через створення віртуальних програм для вчителів іноземних мов, математики, фізики, хімії та ін.;

– створення європейського банку інформаційних ресурсів шкіл-партнерів;

– створення міжнародних шкіл;

– створення міжнародних таборів для дітей та молоді.

Учасники Конференції закликали підтримувати та сприяти розробці і реалізації проектів, присвячених міжкультурному діалогу, зміцненню культурного розмаїття, охоплюючи при цьому середню, професійно-технічну та вищу освіту.

Зустрічі з представниками європейської освітньої еліти, обмін інформацією і досвідом сприяють напрацюванню нових, інноваційних підходів в освіті, стимулюють створення єдиного європейського шкільного освітнього простору 21 століття.

Зазначимо, що Президентом Міжнародного педагогічного клубу європейських столиць на 2014 рік обрано заступника Міністра освіти і науки України Жебровського Бориса Михайловича.

За результатами Конференції буде видано збірку інформаційних матеріалів та рекомендацій керівникам Департаментів освіти європейських столиць для використання в освітній діяльності.

Учасники Конференції підтримали створення єдиного Европейського освітнього простору, до якого входитимуть університети і школи, заснованого на соціальній інтеграції, індивідуальному розвитку та забезпеченні зайнятості.

 

версія для друку