українська російська англійська
Геннадій Темник ініціює засідання колегії Мінрегіону щодо поширення досвіду модернізації котелень
20.05.2013 | 15:04
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Досвід міста Маріуполь з модернізації котелень з використанням енергоефективного обладнання і такого, яке працює на альтернативних джерелах енергії, є корисним і для інших населених пунктів України. Таку думку висловив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.

17 травня очільник Мінрегіону особисто ознайомився з роботою декількох таких котелень у Маріуполі в ході робочого візиту до Донецької області. 

Геннадій Темник повідомив, що має намір організувати виїзне засідання колегії Мінрегіону в Маріуполі, на яку запросять представників всіх облдержадміністрацій, міських голів, керівників підприємств теплозабезпечення з тим, аби ознайомити їх з ефективними прикладами модернізації котелень.

«Ті модернізовані котельні, які ми побачили в Маріуполі, вражають своїми технологіями. Новітнє обладнання, яке встановили на них, дозволяє значно скоротити споживання природного газу. Крім того, це обладнання працює на альтернативних видах енергії, наприклад, сонячній енергії, що дозволяє забезпечувати споживачів цілорічно гарячою водою. Важливо також те, що ці проекти окуповуються за порівняно короткий час. Думаю, такі ефективні проекти варто поширювати в Україні», - прокоментував Міністр.

На прикладі котельні, яка розташована на пр. Нахімова, 35-б в Маріуполі і забезпечує гарячою водою ряд житлових будинків, очільник Мінрегіону розповів про комплексний ефективний результат, якого вдалося досягти завдяки модернізації. На цій котельні встановили гібридну установку (теплові насоси і геліополе з латентним акумулятором тепла) для гарячого водопостачання споживачів. Вартість проекту склала більше 2,3 млн. грн., з них 1,7 млн. грн. - кошти державного бюджету, 620,0 тис. грн. - кошти міського бюджету.

Як пояснив Міністр, використання теплових насосів і геліополя сонячних колекторів спільно з латентним акумулятором тепла дозволило підприємству виробляти альтернативне тепло для гарячого водопостачання в неопалювальний період без використання природного газу! Для подачі гарячої води в опалювальний період передбачена спільна робота геліополя і існуючого газового котла. В даному випадку геліополе  підігріває холодну воду для подальшого догріву її до необхідної температури газовим котлом.

«Витрата природного газу при цьому знижується на 30%. Крім того, люди отримали змогу цілорічно користуватися послугою гарячого водопостачання», - сказав Геннадій Темник. Він також додав, що рівень автоматизації виробничого процесу забезпечує безперебійну роботу всього устаткування без участі обслуговуючого персоналу в неопалювальний період. Автоматика відстежує споживання гарячої води та, в залежності від погодних умов, самостійно регулює роботу всіх систем для забезпечення заданих режимів.

За словами Міністра, термін окупності такого проекту складає близько 5 років.

«Подібні проекти – приклад того, яким чином можна знизити споживання природного газу підприємством теплопостачання і підвищити рівень відповідних послуг населенню. Міністерство докладе зусиль, щоб цим та іншим позитивним досвідом модернізації котелень, який є в Україні, змогли скористатися й інші міста нашої країни», - сказав Геннадій Темник.

Нагадаємо, 17 травня очільник Мінрегіону відкрив у Маріуполі модернізовану котельню 138 кварталу та ознайомився з роботою модернізованої котельні лікарні швидкої медичної допомоги.

 

 

версія для друку