українська російська англійська
МВС: Вберегти своє житло зараз стало простіше
20.05.2013 | 15:50
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

В Україні стартувала соціальна профілактична акція від Державної служби охорони при МВС «Квартира під охорону-2013». Під час її проведення роботи з монтажу охоронного обладнання фахівці ДСО виконають за 50 відсотків їх вартості. Час проведення акції обрано у зв’язку з тим, що в Україні розпочинається сезон відпусток. Про це під час брифінгу повідомив начальник департаменту Державної служби охорони при МВС України Анатолій Назаренко.

За його словами, упродовж 4 місяців цього року на території України було скоєно майже 7,5 тисяч квартирних крадіжок. Найбільше злочинів цієї категорії зареєстровано у Києві  (1,5 тис.), Донецькій (близько 1 тис.), Автономній Республіці Крим, Львівській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.

У скоєнні квартирних крадіжок було викрито близько 2 тисяч осіб. Стосовно більш ніж  300 зловмисників судом обрано запобіжний захід – тримання під вартою.

Як зазначив керівник ДСО, сьогодні під охороною підрозділу перебувають понад 150 тисяч помешкань громадян. З них майже 6 тисяч жител були взяті під цілодобове спостереження пунктів централізованої охорони ДСО  у  2013 році.

«Підключення квартири до наших пультів значно зменшує ймовірність протиправного посягання на помешкання», – підкреслив Анатолій Назаренко.

За його словами, керівництвом служби було прийняте рішення про проведення акції з метою профілактики протиправних посягань на майно громадян. Акційними умовами передбачено, що власникові житла доведеться оплатити вартість охоронного обладнання, а монтажні роботи з обладнання помешкання сигналізацією фахівці підрозділів ДСО виконають за половину їх вартості.

Анатолій Назаренко також зазначив, що з початку проведення акції до територіальних підрозділів служби надійшло понад 1,3 тис. заявок, за якими майже 800 квартир вже обладнані сигналізацією і взяті під охорону.

«Заява розглядається терміново, ми здійснюємо виїзд до замовника, проводимо обстеження технічних умов. З цього моменту починається робота: складаємо кошторис, виконуємо монтаж, укладаємо угоду, вносимо об’єкт до дислокації нарядів служби. Після цього група реагування, яких на території держави працює понад 500, буде виїздити на кожне спрацювання», – наголосив Анатолій Назаренко.

Виконувач обов’язків начальника управління зв’язків із громадськістю МВС України Сергій Бурлаков порадив громадянам уважніше ставитися до тих речей, які на перший погляд видаються дрібницями, але можуть бути використані зловмисниками для підготовки та скоєння злочину.

«Від’їжджаючи на відпочинок, не потрібно розповідати стороннім особам, куди і на скільки ви їдете. Також не слід давати таку інформацію за допомогою статусів у соціальних мережах. Крім того, потрібно подбати і про такі ефективні заходи, як, наприклад, ґрати на вікнах квартири, розташованої на першому поверсі», – зазначив Сергій Бурлаков.

Керівник підрозділу ДСО Анатолій Назаренко зазначив, що наразі практично відсутні випадки, коли злодії встигають обікрасти помешкання, що знаходиться під охороною Державної служби охорони. Навички працівників підрозділу знаходяться на високому конкурентоспроможному рівні, адже на ринку охоронних послуг працює понад 4 тисячі операторів недержавних охоронних структур.

«Ми працюємо над тим, щоб збільшити щільність нарядів. Тільки в цьому році ми виставили ще 55 груп затримання, тому зараз потрібно 2-3 хвилини, аби наряд прибув на місце спрацювання», – зазначив він.

За словами Анатолія Назаренка, всеукраїнська соціальна акція «Квартира під охорону-2013» триватиме до 15 червня цього року, тож усі, хто побажає, можуть звернутися до підрозділів Державної служби охорони та подати заявку на обладнання житла охоронною сигналізацією.

 

версія для друку