українська російська англійська
Донеччина підвищує якість водопостачання та водовідведення
20.05.2013 | 16:30
Донецька ОДА

Урочиста церемонія вручення нової спеціалізованої техніки комунальному підприємству «Компанія «Вода Донбасу» відбулася сьогодні в Донецьку. Участь у заході взяв голова Донецької облдержадміністрації Андрій Шишацький.

Придбання сучасної техніки, серед якої сучасні екскаватори, каналопромивальні, вакуумні та мулозбиральні машини, стало можливим завдяки залученню коштів з обласного екологічного фонду.

Купівля цієї техніки надасть можливість у найкоротші терміни ліквідовувати аварійні ситуації на каналізаційних колекторах, прочищати каналізаційні колодязі, а також застосовувати новітню землерийну техніку. Це дозволить проводити роботи із заміни та ремонту каналізаційних колекторів глибокого залягання за запобігати екологічно небезпечним ситуаціям, нанесенню шкоди навколишньому природному середовищу.

Звертаючись до працівників підприємства з нагоди урочистої події, Андрій Шишацький звернув увагу на те, що якісне і оперативне водопостачання та водовідведення в області є пріоритетним завданням регіональної влади.

Зокрема, глава регіону зазначив, що нова техніка стане в нагоді при продовженні ремонтних робіт на каналі «Сіверський Донець – Донбас». Нагадаємо, що минулого року такі роботи проведено на двокілометровій ділянці водної артерії області. Цього року після визначення підрядників буде відремонтовано ще один кілометр.

«Я впевнений, що ті ремонти, які будуть проведені за допомогою цієї техніки дадуть результат і люди відчують покращення послуг водопостачання»,- сказав Андрій Шишацький.

Окремо глава регіону торкнувся теми фінансової підтримки КП «Компанія «Вода Донбасу», як основного водопостачального підприємства регіону. За словами голови облдержадміністрації, в подальшому до складу комунального підприємства необхідно приєднувати слабкі міськводоканали міст і районів, але при цьому треба забезпечувати джерела підтримки компанії.

Варто зазначити, що шість екскаваторів марки JSK, придбаних на загальну суму понад п’ять мільйонів гривень, призначені для використання у специфічних умовах – при роботі з прокладання трубопроводів глибокого залягання, пришвидшення темпів ліквідації аварійних ситуацій на каналізаційних колекторах і очисних спорудах.

Застосування цих машин також дозволить зменшити трудовитрати. До того ж, екскаватори споживають менше палива, мають різноманітне навісне обладнання, що дає змогу проводити земляні роботи з різними категоріями ґрунтів. Також екскаватори мають можливість пересуватися з більш високою швидкістю.

Придбання чотирьох каналопромивальних машин на базі автомобіля МАЗ на загальну суму майже три з половиною мільйони гривень дозволить проводити очищення об'єктів водовідведення від опадів і засмічень.

З їх допомогою комунальники зможуть більш якісно проводити очищення каналізаційних мереж і споруд, не руйнуючи їх, і тим самим продовжуючи термін служби.

Компанією «Вода Донбасу» також здійснене придбання шести мулососних вакуумних автомобілів для очищення колодязів, вигрібних ям, каналізаційних мереж тощо. Нова техніка придбана на загальну суму понад чотири з половиною мільйонів гривень.

Серед придбань водоканалізаційного господарства області – три вакуумні машини на базі автомобілів ГАЗ, загальна вартість яких склала 844 тисячі гривень. Нова техніка дозволить здійснювати вакуумне прочищення вигрібних ям і колодязів від рідких відходів, що не містять горючих і вибухонебезпечних речовин, з метою їх подальшого транспортування до місця утилізації.

 

версія для друку