українська російська англійська
О. Вілкул: Мета впровадження електронного врядування - підвищення ефективності та відкритості роботи влади
20.05.2013 | 17:20
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Одним із найпотужніших проектів у світі кінця 20-го - початку 21-го століття є впровадження електронних систем урядування. Мета цього – насамперед підвищення ефективності та відкритості роботи влади. Уряд України готовий підтримувати ті компанії, які будуть приходити в нашу країну, інвестувати в ІТ-галузь та сприяти розвитку електронного врядування за кращими світовим стандартами. Для цього на урядовому рівні створена і діє міжвідомча робоча група, яка тісно взаємодіє з найбільшими ІТ-компаніями світу», - сказав Олександр Вілкул під час зустрічі з міжнародними компаніями, які входять до Американської торгової палати.

Зокрема, Уряд вже активно співпрацює з компанією Microsoft, а також з ІВМ, Cisсo, SAP та іншими. Наразі Міжвідомчою робочою групою розроблено цільову модель із залучення експертів цих провідних міжнародних компаній.

Як повідомлялося, Олександр  Вілкул має успішний досвід з впровадження електронного управління на найбільших промислових підприємствах. Зокрема, це впровадження в 2005-2007 роках IRP-системи SAP (12 модулів) на Північному і Центральному гірничозбагачувальних комбінатах (Кривий Ріг), що стало наймасштабнішим у світі впровадженням електронного управління у гірничій галузі.

Розуміючи важливість цього напрямку, на посаді голови Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул спільно з компанією Microsoft розпочав реалізацію першого в Україні масштабного проекту «Електронний регіон».

У рамках проекту для підвищення якості адміністративних послуг при облдержадміністрації було створено інформаційно-ресурсний центр «Відкрита влада». Він за принципом «єдиного вікна» надає адмінпослуги. Наразі в всіх містах і районах Дніпропетровської області на базі 35 дозвільних центрів були створені інформаційно-ресурсні центри. У цих центрах крім отримання дозвільних документів є можливість оплатити комунальні послуги, дізнатися про порядок їх нарахування, отримати необхідну інформацію по тендерах, вільних земельних ділянках та приміщеннях.

Зазначені центри видають всі документи в режимі «Єдиного вікна». За рахунок організації он-лайн моніторингу діяльності реєстраторів у цих центрах видача документів у 90% виконується достроково, а порушення термінів видачі практично зведено до нуля.

«Кращі практики світового досвіду будуть і надалі використовуватись для розвитку е-врядування в Україні. На прикладі Дніпропетровщини ми вже маємо успішний регіональний досвід запровадження ІТ-технологій у сферу управління. Тож і надалі розраховуємо на підтримку розвитку е-врядування в Україні нашими партнерами, в тому числі і з боку Американської торгової палати», - сказав Олександр Вілкул.

 

версія для друку