українська російська англійська
29-30 травня на Хмельницькій АЕС відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування
20.05.2013 | 18:41
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

З 29 по 30 травня 2013 року згідно з графіком проведення загальностанційних протиаварійних тренувань у ВП «Хмельницька АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» відбудеться загальностанційне протиаварійне тренування.

Протиаварійне тренування буде проходити спільно з дирекцією ДП НАЕК «Енергоатом» за участю представників зацікавлених міністерств та відомств, а також представників місцевих органів виконавчої влади.

Метою спільного загальностанційного протиаварійного тренування є:

перевірка готовності штабу КАРМ (керівника аварійних робіт на майданчику), кризових центрів, сил, засобів, систем аварійної готовності, зв’язку і оповіщення, транспортних, матеріально-технічних засобів у ліквідації умовної аварії та її наслідків;

вдосконалення практичних навиків оперативного персоналу, керівного складу ВП ХАЕС з виявлення і класифікації умовної аварійної ситуації, введення в дію «Аварійного плану ВП ХАЕС», приведення органів управління сил і засобів в готовність до дій з локалізації та ліквідації умовної аварійної ситуації і захисту персоналу;

перевірка та вдосконалення організації дій штабу знань і вмінь персоналу змін цехів, аварійних груп і бригад при ліквідації умовної аварійної ситуації виникнення радіаційної аварії й ліквідації її наслідків, відпрацьовування взаємодії з вищестоящими організаціями й наглядовими органами.

У тренуванні будуть задіяні: представники Міненерговугілля України, Дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», підрозділи територіальних та місцевих управлінь з питань надзвичайних ситуацій, сили й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини м. Нетішина, особового складу державної пожежної частини.

Відповідно до наказу Президента ДП НАЕК «Енергоатом», відокремленими підрозділами якої є всі українські АЕС, тренування подібного роду проводяться щорічно на одній з атомних станцій України.

 

версія для друку