українська російська англійська
На Чернігівщині дбайливо зберігається та відтворюється спадок традицій, звичаїв та обрядів
21.05.2013 | 12:10
Чернігівська ОДА

Чернігівщина багата на славетне історичне минуле, яке представлено майже 9-ма тисячами архітектурних, культурних пам’яток та великою кількістю відомих всій Україні імен.

Спадок традицій, звичаїв, обрядів на Чернігівщині дбайливо зберігається та відтворюється. І літературно-мистецьке свято «Нетлінне  «Слово…», яке вже втретє пройшло у м. Новгороді-Сіверському, є тому підтвердженням. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час урочистого відкриття заходу. За його словами, свято не тільки популяризує перлину давньоруської літератури «Слово о полку Ігоревім», а й зміцнює культурно-духовні і туристичні зв’язки між українським, російським та білоруським народами.

Цьогоріч у рамках свята відбувся II мандрівний фестиваль-конкурс «Свято народного майстра», в якому взяли участь майстри народного декоративно-прикладного, образотворчого мистецтва та традиційних ремесел.

Святкова програма складалася з літературних читань, присвячених Дню слов'янської писемності та мови, різноманітних виставок, оглядів музейних експонатів, конкурсу дитячої творчості, показу українських костюмів "Від минулого до сучасного". На березі Десни біля пам'ятника Ярославні лунали пісні записані в різних регіонах Чернігівщини.

У таборі історичної реконструкції часів Київської Русі, були представлені ремесла, похідний табір слов'янських і скандинавських воїнів, копії шоломів тих часів.

Гості і жителі міста мали нагоду оглянути виставку-ярмарок у “Містечку майстрів”, взяти участь у літературних читаннях, насолодитися виступами кращих творчих та аматорських колективів Сіверського краю.

версія для друку