українська російська англійська
Україна та США готові поглиблювати співпрацю у сфері сільського господарства
21.05.2013 | 11:55
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та США готові поглиблювати співпрацю у сфері сільського господарства. Про це на зустрічі із заступником Міністра сільського господарства США з питань фермерства та закордонної сільськогосподарської служби Дарсі Веттер під час робочої поїздки до Сполучених Штатів Америки домовлявся Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк.

«Щорічно товарообіг сільгосппродукції між Україною та США збільшується. Лише в 2012 році він зріс на 120 мільйонів порівняно з 2011-м. Така ж позитивна тенденція зберігається і протягом перших місяців поточного року. Україна успішно продає на американський ринок мелясу, олію, шоколад, вироби з зерна і хлібних злаків тощо. Проте ми зацікавлені у розширенні присутності вітчизняної продукції», − повідомив Микола Присяжнюк.

Також Микола Присяжнюк повідомив, що українська сторона зацікавлена у вивченні досвіду США у веденні молочної галузі та державної підтримки виробників молока, а також створенні спільних підприємств із вироблення продукції тваринництва.

Міністр також зазначив, що Україна зацікавлена в імпорті з США племінних ресурсів, зокрема спермопродукції, бугаїв та ембріонів ВРХ молочних і м’ясних порід.

Заступник Міністра сільського господарства США з питань фермерства та закордонної сільськогосподарської служби Дарсі Веттер, своєю чергою, висловила інтерес до співпраці у галузі розвитку та впровадження технологій в аграрному секторі, зокрема у виробництві біоетанолу та насінництві. Крім того, під час зустрічі йшлося також про отримання Україною дозволу експортувати кукурудзу та пшеницю до США.

Нагадаємо, що в 2012 році товарообіг сільгосппродукції між США і Україною становив понад 353 мільйона доларів, що на 124 мільйона більше, ніж у 2011-му. А за 3 місяці 2013 року товарообіг становив 126 мільйонів доларів, що на 29 мільйонів більше, ніж за аналогічний період 2012 року.

 

 

 

версія для друку