українська російська англійська
З початку року в автоматичному режимі відшкодовано 7,4 млрд. грн. ПДВ
21.05.2013 | 16:57
Прес-служба Міністерства доходів і зборів

За чотири місяці 2013 року платникам податків повернуто 7,4 млрд. грн. автоматичного ПДВ. Кошти на свої рахунки отримали 375 платників, які відповідали всім визначеним критеріям на автоматичну бюджетну компенсацію.

Найбільші суми відшкодування отримали підприємства гірничо-металургійного комплексу (37,3 відс.), зернотрейдери (8,6 відс.) та машинобудівної галузі (7,6 відс.).

Водночас, відзначають аналітики Міндоходів, для багатьох претендентів на ПДВ-автомат недосяжним залишається критерій щодо рівня заробітної плати. Лише по деклараціях за березень кількість платників, які не бажають підвищувати своїм працівникам зарплату, а тому і не можуть потрапити до переліку підприємств на автоматичне відшкодування, зросла порівняно з минулим роком на 139 осіб і склала понад 1,4 тис. платників.

Загалом, за статистикою Міндоходів, за січень-квітень поточного року платникам податків відшкодовано 18,5 млрд. грн. податку на додану вартість. Платники отримали на 3,4 млрд. грн. бюджетних коштів більше, ніж торік.

Нагадаємо, що Указом Президента України від 24.12.2012 №726/2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

версія для друку