українська російська англійська
К.Грищенко: Уряд зосереджує всі зусилля на тому, щоб перейти від старої системи медобслуговування до нової
21.05.2013 | 17:24
Донецька ОДА

Донецьку область з робочим візитом відвідав Віце-прем’єр-міністр України Костянтин Грищенко.

У ході робочої поїздки урядовець побував в амбулаторії № 3 Центру первинної медико-санітарної допомоги № 3 міста Донецька.

Амбулаторію відкрито у серпні 2012 року. Лише за перші п’ять місяців її роботи зареєстровано 71 тисяча відвідувань. Тут, окрім обов’язкових терапевтичних та педіатричних, передбачені процедурний, прищеплювальний і фізіотерапевтичний кабінети, а також кімната здорової дитини.

Знайомлячись з роботою центру, Віце-прем’єр-міністр зазначив, що в рамках реалізації реформи медичної галузі надзвичайно важливим є створення  Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

«Зараз ставляться завдання не тільки «кількісного показника», а й якісного. Усі ми зацікавлені в тому, щоб не просто відвідати лікаря та встановити діагноз, а й вилікувати людину. Адже головне для нас – це, перш за все,  здоров’я людей і підростаючого покоління», - зазначив урядовець.

Віце-прем’єр-міністр також ознайомився з роботою оновленої системи екстреної медичної допомоги, яка з 1 травня поточного року була реорганізована шляхом створення комунальної лікувально-профілактичної установи «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», фінансування якої здійснюється з обласного бюджету.

До складу центру увійшли 11 станцій швидкої меддопомоги Донецької області, що працюють, як відокремлені структурні підрозділи.

Оглядаючи центр екстреної медичної допомоги, Костянтин Грищенко зазначив, що дана установа має все, для того, щоб надавати ефективну медичну допомогу із застосування сучасних методів та техніки.

«Зараз Уряд зосереджує всі зусилля на тому, щоб перейти від старої системи медобслуговування до нової. Моє завдання, як Віце-прем’єр-міністра, почути і побачити ті проблеми, які виникають в ході реформування та якомога швидше почати їх вирішувати», - зазначив Костянтин Грищенко. 

На сьогодні центр зі всіма місцевими підрозділами налічує майже шість тисяч працівників. Для надання невідкладної медичної допомоги за викликами у відокремлених структурних підрозділах працює 351 бригада.

У 2012 році оновлено автопарк «швидкої» регіону. Було отримано 138 нових санітарних автомобілів, в тому числі 38 реанімобілів типу С. Загалом в системі служби «103» працюють 567 спеціалізованих автомобілів.

У ході робочого візиту до Донецької області урядовець відвідав навчально-лікувальний комплекс (університетську клініку) при Донецькому національному медичну університеті ім. М. Горького,  де поспілкувався з лікарями та ознайомився з роботою медзакладу.

«Головне для нас – це здоров’я людей і підростаючого покоління. Під час перебування на Донеччині я переконався, що в області є позитивні приклади ефективної роботи медустанов задля швидкої та доступної допомоги населенню», - сказав Костянтин Грищенко.

Віце-прем’єр-міністр України також підкреслив, що це вперше за роки Незалежності України, держава зайнялась реформуванням медичної галузі, яке дасть можливість медицині бути ближчою до людей.

 

версія для друку