українська російська англійська
Делегація "Енергоатому" бере участь у 12-му засіданні Генеральної асамблеї ВАО АЕС
22.05.2013 | 10:06
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Делегація ДП НАЕК «Енергоатом» на чолі з виконуючим обов'язки президента Компанії Віссаріоном Кімом бере участь у 12-му засіданні Генеральної асамблеї Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій (ВАО АЕС), яке цього року проходить18-22 травня у Москві.

На 12-му засіданні Генасамблеї ВАО АЕС оператори АЕС усього світу зібралися для обговорення глобальної безпечної експлуатації – головної справи ВАО АЕС.

Жак Регальдо, Голова ВАО АЕС зазначив: «Засідання Генасамблеї в цьому році має найвищий рівень відвідуваності за всю історію ВАО АЕС. Члени ВАО АЕС знову зібралися разом, щоб підтвердити свою індивідуальну та колективну готовність забезпечувати безпеку АЕС у всьому світі – цього року це відбувається в тому самому місці, де 24 роки тому була сформована ВАО АЕС».

Делегатів конференції вітали Сергій Кирієнко, Генеральний директор Держкорпорації «Росатом» і проф. Володимир Асмолов, який залишає посаду Президента ВАО АЕС. Генеральний директор МАГАТЕ Юкія Амано виступив з вітальною промовою, а основний доповідач Др. Річард Месерв, Президент Інституту Карнегі з науки та Голова Міжнародної групи з ядерної безпеки, розповів про наслідки подій на АЕС «Фукусіма» для операторів АЕС. Обговорення на секціях торкнулися таких тем, як «Важливі уроки Фукусіми», «Будуємо на міцному фундаменті» і «Ядерна безпека – головна справа ВАО АЕС».

У рамках Генасамблеї було проведено Позачергові загальні збори, на яких голосуванням члени ВАО АЕС обрали нового Президента ВАО АЕС на наступні два роки, а також затвердили дві зміни у Статуті ВАО АЕС. На Позачергових загальних зборах учасники проголосували за пана Данкана Хоторна, який змінить Професора Володимира Асмолова на посаді Президента ВАО АЕС.

Засідання Генасамблеї завершить церемонія вручення нагороди ВАО АЕС за найвищі досягнення в галузі атомної енергетики, яка відбудеться в Кремлівському палаці з'їздів.

Нагадаємо, у засіданнях Генасамблеї ВАО АЕС беруть участь керівники вищої ланки та відповідальні особи з усього світу. Кожне засідання проводиться на нову тему. Тема Генасамблеї 2013 року: «Глобальна безпечна експлуатація – Головна справа ВАО АЕС».

Довідково

У даний час всі організації, які експлуатують АЕС, є членами ВАО АЕС, яка діє незалежно від державних і регулюючих органів та працює виключно від імені та в інтересах своїх членів – атомних електростанцій.

У рамках ВАО АЕС між атомними станціями різних країн здійснюються партнерські перевірки, місії технічної підтримки, обмін інформацією про події та інші спільні програми.

У структуру ВАО АЕС входять чотири регіональних центри: Московський, Атлантський, Паризький і Токійський. Московський центр ВАО АЕС об'єднує організації із Росії, Болгарії, Угорщини, Казахстану, Куби, Литви, Польщі, Словаччини, України, Фінляндії, Чехії, Китаю та Ірану. Координаційний центр ВАО АЕС знаходиться в Лондоні.

 

 

версія для друку