українська російська англійська
Микола Азаров закликає чиновників бути небайдужим до дітей і належно підготовити заклади відпочинку до літнього сезону
22.05.2013 | 13:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Підготовка до літнього відпочинку дітей розпочалася вчасно, і переважна частина закладів дитячого відпочинку і оздоровлення вже сьогодні готова прийняти дітей. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Уряду 22 травня 2013 року.

Він зазначив, що вчора мав нагоду переконатися у цьому на прикладі оздоровчого комплексу «Дніпро» під Києвом.

Але разом з цим Глава Уряду переконався ще в одному: система закладів дитячого відпочинку, яка створена у 60-80 роках минулого століття за радянськими стандартами, сьогодні застаріла і різко контрастує з нинішніми стандартами життя і відпочинку.

«Два десятиріччя інвестицій у цю сферу практично не було. Навпаки, вона руйнувалася, розтягувалася, виживала тільки за рахунок ентузіастів», - заявив Микола Азаров.

У зв’язку з цим Прем’єр-міністр звернувся до всіх відповідальних за дитячий відпочинок з проханням виявити небайдужість і творчий підхід: «Адже навіть без великих витрат можна прикрасити, зробити веселішими місяця відпочинку. Хоча б залучивши до цього самих дітей, чия творчість насправді не має меж. Я дуже хочу, щоб всі усвідомили: чужих дітей не буває. Якщо щось для них робиш – роби як для своїх».

Крім того, Глава Уряду доручив Міністру соціальної політики Наталії Королевській опрацювати конкретні пропозиції, які йому передали працівники табору «Дніпро»: щодо відновлення міліцейської охорони дитячих таборів, осучаснення норм харчування, запровадження спеціальних курсів підготовки і підвищення кваліфікації медичного персоналу, який вирішує специфічні завдання в дитячих таборах тощо.

На переконання Прем’єр-міністра, потрібно розробити довгострокову державну стратегію модернізації закладів дитячого відпочинку і оздоровлення. Також необхідно створити стимули для сучасного бізнесу відпочинку. Разом з цим і держава несе і нестиме на собі соціальні зобов’язання, зокрема щодо відпочинку і оздоровлення соціально вразливих дітей.

«Тому треба передбачити і збільшення державного фінансування, і залучення інвестицій у цю сферу», - вважає Микола Азаров.

«А за ті дні, які залишились до приїзду дітей у табори, я переконливо прошу – в першу чергу керівників місцевих адміністрацій – об’їхати буквально кожен заклад на своїй території, господарським оком помітити дрібниці, які треба усунути (щось підфарбувати, щось полагодити, десь прибрати). Насправді ці дрібнички або зіпсують дітям настрій, або, навпаки, посилять радість відпочинку. Тобто, все, чого я зараз прошу: бути небайдужими до наших дітей», - закликав Прем’єр-міністр.

 

версія для друку