українська російська англійська
Микола Присяжнюк розповів, як досягти процвітання на селі
22.05.2013 | 15:00
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Минулого року Міністерство аграрної політики та продовольства презентувало ініціативу «Рідне село», яка має створити комфортні соціально-економічні умови життя у сільській місцевості. Для цього відомство впровадило низку державних програм, спрямованих на підтримку селянських господарств і розвиток кооперації.  Такий вид господарювання, який довів свою ефективність у світі, підтримали понад 9 тисяч сільських лідерів, котрі взяли участь в опитуванні, що організувало Мінагрополітики. Тож, спираючись на світовий досвід і бажання селян, відомство й надалі обіцяє стимулювати розвиток кооперації, що призведе до процвітання українського села. Про це під час відкриття виставки «АГРО-2013» розповів Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк Президенту України Віктору Януковичу.

 «Реалізуючи доручення Президента щодо створення комфортних умов проживання у сільській місцевості, Мінагрополітики розробило стратегічну ініціативу «Рідне село». Саме в ній передбачено низку економічних і соціальних ініціатив, які мають зробити українське село процвітаючим, а селян – заможними. Оскільки саме селянські і фермерські господарства забезпечують понад 55% виробництва сільгосппродукції. Проте ринкова економіка диктує свої умови, які вимагають об’єднання селянських господарств у кооперативи. А це, як уже довів світовий досвід, підвищує ефективність роботи і дає змогу жити селянам заможно», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що ідею створення мережі кооперативів підтримали лідери сільських громад, які взяли участь в опитуванні, організованому Мінагрополітики. Так, понад 9 тисяч сільських і селищних рад висловили готовність працювати в кооперативах. А щоб селянам було легше організувати такий вид господарювання, їм надають консультації в спеціально створених регіональних центрах сільського розвитку.

«Для надання практичної та консультативної допомоги в університетах, що підпорядковані Міністерству, створені регіональні центри сільського розвитку. На їхній базі проводяться семінари та тренінги, в яких беруть участь сільські голови. Також розробляються інвестиційні проекти», − зауважив очільник відомства.

версія для друку