українська російська англійська
В Україні зібралися найвпливовіші гравці світового ринку зерна
22.05.2013 | 15:40
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

На сьогодні зерновий ринок є ключовим у вирішенні питань світової продовольчої безпеки. Разом із тим, ринок збіжжя став надзвичайно чутливим до будь-яких імпульсів з боку гравців. Тому такий захід, як Міжнародний Зерновий форум, що розпочав роботу на «АГРО-2013», стане ефективною формою міжнародної співпраці на ринку зерна. Про це сьогодні на Міжнародному Зерновому форумі повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Глобальний ринок зерна вступив у нову якісну фазу. Відбувається збільшення розриву між попитом та пропозицією зерна, відставання темпів виробництва від темпів споживання зернових складає приблизно 1% за 3 роки. Тому ми вітаємо консолідацію зусиль урядів усіх країн для стабілізації світового продовольчого ринку. Водночас, Зерновий форум, старт якому ми сьогодні даємо на «АГРО-2013», стане доброю традицією міжнародної співпраці на ринку зерна», − наголосив Микола Присяжнюк.

Зі слів Міністра, останнім часом ринок зернових став надзвичайно чутливим до будь-яких імпульсів з боку гравців ринку. Тому лише координація спільних зусиль між урядами та основними зерноторговими компаніями, а також участь у цьому процесі ключових світових інституцій забезпечить стабілізацію світового ринку зернових.

Микола Присяжнюк висловив сподівання, що Зерновий форум та подібні заходи стануть ефективною формою міжнародної співпраці на ринку зерна та вирішення глобального продовольчого питання.

версія для друку