українська російська англійська
Міжурядова співпраця на зерновому ринку сприятиме забезпеченню людства продовольством
22.05.2013 | 15:27
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Через зростання ролі транснаціональних зернових компаній ринок збіжжя стає менш прогнозованим. Тому наразі необхідно вдосконалити міжнародні механізми стабілізації світового продовольчого ринку. Відповідно, уряди країн − провідних виробників зерна − мають посилити участь у наднаціональному регулюванні ринка, а також удосконалити співпрацю із зерновим бізнесом. Про це сьогодні під час Міжнародного форуму «Світовий зерновий ринок – тенденції, ризики, ініціативи», який триває у рамках виставки «АГРО-2013», повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«На сьогодні вплив транснаціональних  компаній на ринку зернових вже став не меншим, ніж вплив урядової політики. Адже лібералізація світової торгівлі відкрила національні ринки, разом із тим – зробила їх вразливими до зовнішніх чинників. При цьому ринок зернових став більш чутливим до будь-яких імпульсів з боку гравців ринку. Тому уряди мають забезпечити максимально прозору співпрацю з представниками зернового бізнесу та посилити участь у наднаціональному регулюванні світового ринку зерна», − зазначив Микола Присяжнюк.

Міністр зауважив, що в Україні вже не перший рік практикується державно-приватне партнерство. Зокрема, діє Меморандум про взаєморозуміння між профільним відомством і провідними гравцями зернового ринку.

«Передбачуваність і прозорість мають стати основними принципами діяльності кожного уряду, кожного гравця на ринку зернових. Як приклад, в Україні у 2011 році було започатковано нову форму співпраці між державою та аграрним бізнесом − Меморандум про взаєморозуміння. І в результаті, як держава, так і зерновий бізнес стали менш вразливими до зовнішніх чинників та коливань світового ринку», − зазначив Микола Присяжнюк.

 

версія для друку