українська російська англійська
Україна зацікавлена у збільшенні обсягів вантажних перевезень з Туреччиною
22.05.2013 | 15:34
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У рамках Міжнародного транспортного форуму у Лейпцигу Міністр інфраструктури України Володимир Козак провів зустріч з Міністром транспорту і зв’язку Туреччини Біналі Йильдиримом.

Під час зустрічі Володимир Козак наголосив на зацікавленості України у знятті бар’єрів та штучних обмежень, які перешкоджають здійсненню автомобільних перевезень між двома країнами.

Як зазначив Володимир Козак, українською стороною розроблено проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки стосовно внесення змін до міжурядової Угоди про міжнародні автомобільні перевезення, положеннями якої передбачається лібералізація вантажних перевезень.  

Міністр інфраструктури України також запропонував своєму турецькому колезі здійснити ряд спільних заходів щодо більш ефективного використання транзитного потенціалу обох країн та диверсифікації вантажних перевезень.

За словами Володимира Козака, зараз можливості діючих залізнично-паромної переправи та паромних ліній не використовуються повною мірою. Отже, країни мають значний потенціал для збільшення обсягів комбінованих та контейнерних перевезень.

Вирішити ці питання допоможе приєднання турецької залізниці до реалізації проектів поїздів «Вікінг» та «Зубр»,  а також участь Туреччини у створенні нового міжнародного транспортного коридору між Балтійським та Чорним морем.

версія для друку